Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2120 Görüntülenme

Sağlıklı bir backlink çalışması için aynı C Class Ip ye sahip sitelerden mi yoksa tamamen farklı Ip adreslerine (A, B, C ve D Class'ları tamamen farklı) sahip sitelerden mi backlink almak daha makbuldür?

İyi çalışmalar

 • 1
 • 1
 • C Class Ip ve SEO Etkisi Nedir? için Yanıtlar

   Özgür Aksoy
   özgür Aksoy

   8 Ağustos 2015, 07:46

   1

   Merhaba Demir Bey,

   Öncelikle C-Class IP nedir onu açıklayalım. C-Class IP konusu bir sitede tekil olarak bir siteye atanmış ve sadece o sitenin barındığı bir numerik IP sıralamasıdır. Bu IP sıralamalarında ise o IP adresinin geçmişinin temiz olması, temiz kullanılması ve sitenizin sağlığı konusunda önemli bir rol oynayan durumdur.

   Backlink çalışmaları gerçekleştirirken sitelerin IP leri değil kalite değerleri çok daha önemlidir. Backlink çalışmalarında Trustrank, Alexa ve sitedeki link çıkış sayılarına dikkat etmeniz gerekiyor. Güncel algoritmalara baz alırsak bir web sitesinin kalitesi öncelikle içeriğin özgünlüğü, Trustrank değeri gibi kriterler baz alınarak hesaplanmaktadır. Backlink çalışmalarında backlink çeşitliliğine ve kalitesine önem veriniz. Sektörel ve kaliteli sitelerden backlink almaya çalışınız.

  Cevapla

  C Class Ip ve SEO Etkisi Nedir? Sorusunu Cevapla