Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1098 Görüntülenme

Google gibi arama motorlarında üst sıralara daha hızlı bir şekilde çıkmak için ne gibi faktörler etkilidir?

 • 1
 • 1
 • Arama Motorlarında Üst Sıralara Daha Hızlı Nasıl Çıkılır? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   13 Temmuz 2015, 22:47

   1

   Merhabalar Berk Bey;

   Günümüzde en çok kullanılan arama motoru Google'dır. Diğer arama motorları da Google gibi algoritma yapılarına sahiptir ve benzer yapıda algoritmaları vardır. En çok Google ın kullanılması ise bu arama motoruna yönelik daha çok çalışmaların yapılmasındandır. Ancak Google için yapılan çalışmalar diğer arama motorlarında da etki gösterecektir.

   Arama motorlarında daha hızlı ilerleme sağlamak için arama motoru kriterlerine uygun site yapısı oluşturmak ve site dışı çalışmalar gerçekleştirmek gerekir. Google için ziyaretçinin maksimum faydalandığı, güncel bilgiler barındıran, kopya içerik olmayan, gereksiz link çıkışları olmayan, manuel spam yapmayan ve site dışı çalışmalarda da tamamen doğal ve etik yollarla çalışma yapan siteler daha değerli görülmektedir. SEO yapısında yaklaşık 80 adet kriter vardır. Ancak en önemli bir kaç maddeyi sayacak olursak bu saydıklarım diyebilirim.

   Tüm bu yapılar sitenin kusursuz olması için önemli kriterlerdir. Ancak anahtar kelime rekabetine, aranma hacmine ve anahtar kelimeye ait sitede yer alan sayfanın bu kelimeye uyumluluğu gibi kriterler sıralamalardaki hızlı yükselişi etkilemektedir. Anahtar kelime rekabeti bir yana ilk sayfada da rekabet üst seviyededir. Bu nedenle bu bahsettiğimiz yapıda sitenizi oluşturmalı ve yoğun çalışmalar gerçekleştirecek şekilde detaylı rakip analizleri ile çalışma planı yapmalısınız.

  Cevapla

  Arama Motorlarında Üst Sıralara Daha Hızlı Nasıl Çıkılır? Sorusunu Cevapla