SEO Fiyat Hesaplama

Twitter Reklam Servisini Duyurdu

Twitter, sosyal medyanın yeni gözdesi reklam servislerine başlıyor.2009 ve 2010 yıllarının en hızlı büyüyen sosyal medya platformu ünvanına sahip twitter, reklam pastasından payına düşeni almayı hedefliyor. 100 milyonu aşan kullanıcı sayısıyla Twitter son dönemin en önemli sosyal medya kanallarından biri haline geldi.

Twitter, yatırımcıların web sitesinin gelirlerini artırma kapasitesi konusundaki endişelerini giderecek şekilde reklam alacağını resmen açıkladı.Şubat ayında test kullanıcılarının sisteme dahil edileceği serviste profil ( Promoted Accounts ) ve tweet ( Promoted Tweets ) üzerinden iki şekilde reklam yapma seçeneği sunalacağı söylentiler arasında. "Promoted Tweets" (reklam cıvıltıları) adı verilen reklamlar, site kullanıcılarının gönderdiklerine oranla daha kısa mesajlardan oluşacak.

Yapılan açıklamaya göre Promoted Tweet’ler ilk önce Best Buy, Bravo, Red Bull, Sony Pictures, Starbucks ve Virgin America ile başlayacak. CPM modeliyle çalışacak olan Twitter reklamlarında tıklama, retweet ya da reply gibi aktiviteler de performans kriterleri olarak değerlendirilecek. Ve minumum 3 aylık reklamlar olacağıda söylenmekte.

Twitter'ın bu atağı twitter üzerinde büyük uygulama ve reklam yatırımları yapan şirketleri şok etmiş durumda, twitter şuanda reklam yönetiminin kendisinde olacağınıda bloğunda açıkça belirterek topu geliştiricelere attı. Facebook ve benzeri paltformlardan kalite olarak daha üst seviyede olduğunu düşündüğüm twitter bu iştende alnının akıyla çıkacağı açık olarak gözüküyor.

Twitter reklam servislerinin tüm detayları netleşince yazımızın devamı olarak eklenecektir.

SEO Hocası
SEO Hocası
16 Şubat 2011

Twitter Reklam Servisini Duyurdu için Yorumlar

 • Elvan Nalçacı
  Elvan Nalçacı 14 Mart 2011, 00:43

  makale için teşekkür ederim.twitterin bu projesi bizim gibi website sahiplerinin çok işine yaracak.

 • Alper Emin Yanık
  Alper Emin Yanık 1 Mart 2011, 21:59

  Twitter özellikler yurt dışında çok hızlı büyüdü geçen yıl. Türkiye’de yeni yeni farkedilmeye başlandı. Belki bir TR versiyonu çıkarmasının zamanı gelmiştir.

 • Can Doğan
  Can Doğan 25 Şubat 2011, 16:01

  @Koyunlari, şuanda reklam alanları test kullanıcıları için açık durumda ve test süreçlerinin sonunda netleşeceğini tahmin etmekteyiz.

 • Onur Kerem Çelikağı
  Onur Kerem çelikağı 20 Şubat 2011, 15:55

  Reklam piyasası kızışacak gibi, çok da iyi oldu. Ücretlendirmede indirimler gözlemlenecektir haliyle.

 • Can Doğan
  Can Doğan 17 Şubat 2011, 00:22

  @sesli chat, Twitter’in sosyal ağ reklamlarına yeni bir soluk getireceğini düşünüyorum, rekabetin artması elbette şirketlere ve bireysel kullanıcılara, reklam verenlere yaramaktadır.Facebook reklam modellerine göre daha kaliteli olacağı kanısındayım, izleyip göreceğiz bakalım.

 • Yiğit Alperen Ağca
  Yiğit Alperen Ağca 16 Şubat 2011, 23:02

  Maşaallah hocam güzel olmuş sosyal paylaşım siteleride gun geçtikce cogalmaya basladı degilmi hocam birde su twiterın turkcesı olsa super olucak

 • Burak Tatkan Çetintaş
  Burak Tatkan çetintaş 16 Şubat 2011, 21:56

  twiter reklam servisinde mükemmel bir ag var ama hocam nasl bir etki eder bilemeyiz nedersiniz ?

Twitter Reklam Servisini Duyurdu için Cevap Yaz