Twitter Reklam Servisini Duyurdu

Twitter, sosyal medyanın yeni gözdesi reklam servislerine başlıyor.2009 ve 2010 yıllarının en hızlı büyüyen sosyal medya platformu ünvanına sahip twitter, reklam pastasından payına düşeni almayı hedefliyor. 100 milyonu aşan kullanıcı sayısıyla Twitter son dönemin en önemli sosyal medya kanallarından biri haline geldi.

Twitter, yatırımcıların web sitesinin gelirlerini artırma kapasitesi konusundaki endişelerini giderecek şekilde reklam alacağını resmen açıkladı.Şubat ayında test kullanıcılarının sisteme dahil edileceği serviste profil ( Promoted Accounts ) ve tweet ( Promoted Tweets ) üzerinden iki şekilde reklam yapma seçeneği sunalacağı söylentiler arasında. “Promoted Tweets” (reklam cıvıltıları) adı verilen reklamlar, site kullanıcılarının gönderdiklerine oranla daha kısa mesajlardan oluşacak.

Yapılan açıklamaya göre Promoted Tweet’ler ilk önce Best Buy, Bravo, Red Bull, Sony Pictures, Starbucks ve Virgin America ile başlayacak. CPM modeliyle çalışacak olan Twitter reklamlarında tıklama, retweet ya da reply gibi aktiviteler de performans kriterleri olarak değerlendirilecek. Ve minumum 3 aylık reklamlar olacağıda söylenmekte.

Twitter’ın bu atağı twitter üzerinde büyük uygulama ve reklam yatırımları yapan şirketleri şok etmiş durumda, twitter şuanda reklam yönetiminin kendisinde olacağınıda bloğunda açıkça belirterek topu geliştiricelere attı. Facebook ve benzeri paltformlardan kalite olarak daha üst seviyede olduğunu düşündüğüm twitter bu iştende alnının akıyla çıkacağı açık olarak gözüküyor.

Twitter reklam servislerinin tüm detayları netleşince yazımızın devamı olarak eklenecektir.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya Araçları başlıklı makalemizde Sosyal Medya, sosyal medya araçları ve sosyal medya tools hakkında bilgiler verilmektedir.

Twitter Reklam Servisini Duyurdu için yorum yapabilirsiniz. (7)

 • Elvan Nalçacı

  makale için teşekkür ederim.twitterin bu projesi bizim gibi website sahiplerinin çok işine yaracak.

 • Alper Emin Yanık

  Twitter özellikler yurt dışında çok hızlı büyüdü geçen yıl. Türkiye’de yeni yeni farkedilmeye başlandı. Belki bir TR versiyonu çıkarmasının zamanı gelmiştir.

 • Can Doğan

  @Koyunlari, şuanda reklam alanları test kullanıcıları için açık durumda ve test süreçlerinin sonunda netleşeceğini tahmin etmekteyiz.

 • Onur Kerem Çelikağı

  Reklam piyasası kızışacak gibi, çok da iyi oldu. Ücretlendirmede indirimler gözlemlenecektir haliyle.

 • Can Doğan

  @sesli chat, Twitter’in sosyal ağ reklamlarına yeni bir soluk getireceğini düşünüyorum, rekabetin artması elbette şirketlere ve bireysel kullanıcılara, reklam verenlere yaramaktadır.Facebook reklam modellerine göre daha kaliteli olacağı kanısındayım, izleyip göreceğiz bakalım.

 • Yiğit Alperen Ağca

  Maşaallah hocam güzel olmuş sosyal paylaşım siteleride gun geçtikce cogalmaya basladı degilmi hocam birde su twiterın turkcesı olsa super olucak

 • Burak Tatkan Çetintaş

  twiter reklam servisinde mükemmel bir ag var ama hocam nasl bir etki eder bilemeyiz nedersiniz ?


Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yatırım Getirisi En Yüksek Reklam Türü SEO İle Siz De Kazanın! HEMEN TEKLİF İSTE