Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1183 Görüntülenme

SEO yaparken anasayfa için tek kelime üzerine çalışma yaptığımızda bu kelimelerin türevleri(ek almış hali de) Google Ads misali sistem tarafından hesaba katılır mı?

Örnekle:

"boya fırçası" kelimesi için SEO ya başladığımda "boya fırçaları", "boya fırça" gibi varyasyonlar da nasibini alır mı? Yoksa bu kelimeleri de içerikte geçirip bunlar için de ayrıca SEO çalışması yapmamız gerekir mi? Veya bu kelimenin varyasyonları için sayfa açmamız ve orada kelimeleri geçirmemiz mi gerekir? Hangisi mantıklı yöntemdir?

 • 1
 • 1
 • Anahtar Kelime Varyasyonları SEO'dan Nasıl Etkilenir? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   13 Temmuz 2015, 07:37

   1

   Merhabalar Emrah Bey;

   SEO çalışmalarında doğrudan çalıştığınız kelime etkilenmektedir. Bu kelimenin içerisinde yer alan varyasyonlar ise etkilenir ancak doğrudan çalışma yaptığınız kelime kadar etkilenmektedir. Örneğin; "boya fırçaları" kelimesi için çalışma yaptığınızı varsayarsak bu kelime doğrudan etkilenecektir. Bu kelimenin içerisinde geçen "Boya", "Fırça" kelimeleri de az da olsa etki sağlayacaktır.

   Eğer bunlar da hedef kelimeleriniz arasında yer alıyorsa mantıklı ve SEO ya daha uygun olan bu kelimeler için sayfa açmanız ve bu sayfalara çalışma yapmanız olacaktır. Güncel algoritmalara göre 1 sayfaya 1 den fazla anahtar kelimede çalışma yapmak doğal bir çalışma gibi algılanmayacaktır. Zaten anasayfa vitrin sayfanız olduğu için bu sayfadan tek bir konu hakkında detaylıca anlatımlar yapılmamaktadır. Çünkü ana sayfada birden fazla konu dağılımı yapılıp hepsinden alt sayfalara gidilmektedir. Alt sayfalar o kelimelere göre detaylı olarak düzenlenebildiği için bu sayfalara çalışmanız durumunda sıralamara çok daha hızlı bir etki sağlanmış olacaktır.

  Cevapla

  Anahtar Kelime Varyasyonları SEO'dan Nasıl Etkilenir? Sorusunu Cevapla