Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  2788 Görüntülenme

Merhaba şu an bir WordPress teması hazırlıyorum. Sayfada ideal kaç tane Headings başlığı kullanmalıyım? Yani bu H başlıklarının kullanım sınırlaması veya önerilen sıralama vs var mıdır? Mesela H1 1 tane H3 maksimum 3 tane H4 maksimum 4 tane daha fazlası zararlı gibi.

Bir diğer sorum sitede ne kadar çok farklı anahtar kelimesi kullansam mı daha iyi olur yoksa aynı anahtar kelimeden mümkün oldukça en çok mu kullansam daha iyi faydasını görürüm. Mesela site logo resmimin titlesine iddaa tahminleri yazdım sonra aynı sayfada başka H1 etiketi kullandım ve etiketin yazı kısmına yine iddaa tahminleri yazdım. Böylemi daha çok faydasını görürüm yoksa logonun title'sine iddaa tahminleri yazıp diğer H1 etiketinin içerisine iddaa kuponları yazsam mı daha faydasını görürüm. Umarım anlatabilmişimdir.

 • 1
 • 1
 • Anahtar Kelime ile Önerilen H Etiketi Sayısı Kaç Olmalıdır? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   28 Nisan 2014, 09:15

   1

   Merhabalar Emre Bey.

   Site içi hiyerarşisi ve semantik web açısından bir sayfa içerisinde en fazla 1 adet H1 4 adet H2 4 Adet H3 kullanılması sağlıklı olacaktır. Aşırıya kaçan, fazla ve yanlış kullanılan etiketler sitenin hiyerarşi yapısı olumsuz etkilediğinden site içi SEO puanı düşecektir.

   Site içerisinde görsel ve linklerin üzerinde title kullanmak her zaman olumlu bir SEO puanı olarak görülmüştür.

   Konuyla ilgili olarak bir sayfaya iki adet birbirinden bağımsız bir içerik sunamayacağımıza göre logo içeriğine ve H1 içeriğine anahtar kelimenizi içerecek şekilde cümleler yazarsanız sitenizin hiyerarşi yapısı daha sağlıklı olacaktır...

  Cevapla

  Anahtar Kelime ile Önerilen H Etiketi Sayısı Kaç Olmalıdır? Sorusunu Cevapla