Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1647 Görüntülenme

Benim bir kaç tane sorum olacaktı.
1- Meta etiketler girdiğimiz anahtar kelimelerin SEO etkisi kalkmış. Peki ben makalemde hangisinin anahtar kelimem olduğunu Google'a nasıl bildireceğim. Google bunu nasıl anlıyor?

2- Bir makaleye birden anahtar kelime girebilir miyiz? Mesela spordan bahsediyorum Barcelona ve Real Madrid anahtar kelimelerim olacak bunlar farklı kelimeler LSI kelimeler bile sayılmadığını var sayarsak. Mesela başlığımda direkt Real Madrid vs Barcelona yazsam sonra içeriğim de bunlara %1-2 oranında yer versem olur mu?

3-Anahtar kelime yoğunluğunu LSI kelime ile tamamlayabilirmiyiz yoksa hepsi anahtar kelimemi olmalı. yani 600 kelimelik bir makale de 6 tane anahtar kelime limitini 3 anahtar kelime 3 LSI kelime ile doldursak olur mu yoksa 6 tanesi de anahtar kelimemi olmalı_

4-LSI kelimeleri anahtar kelimelere ek olarak kaç tane girilmeli makalelere. Belli bir limiti var mı? Mesela anahtar kelime %1 lik limitini doldurduk sonra LSI kelime yazarak trafik almak istiyoruz diyelim. Onunda limiti anahtar kelimelere ek %1-%2 mi?

 • 1
 • 1
 • Anahtar Kelime İle İlgili Bir Kaç Soru için Yanıtlar

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   17 Temmuz 2018, 12:17

   1

   Meta keywords etiketi kalkmadı sadece SEO açısından etkisi olmayacağını Google duyuruldu. Google makalede hangi anahtar kelimeniz olduğunu şöyle anlıyor.

   İnsanlar gibi başlığı okuyor başlık ' Spor ' hakkında geçiyorsa ona göre şema çiziyor ve diğer yandan anahtar kelime yoğunluğuna göre hareket etmektedir. Bir makalede birden fazla anahtar kelime girebilirsiniz fakat konu hakkında çarpıcı ve uygunsuz olabilecek anlatımlardan kaçının.

   Anahtar kelime yoğunluğu %1-2 oranında belirlemek doğru değildir şöyle kıyaslama yapılabilir eğer rekabet düşük ise %3-5 arasında rekabet yüksek ise %2-3 arasında olmasını tavsiye ediyorum.

   600 kelimelik bir makalede önceden dediğiniz gibi 3-6 kelime girilme mantığı vardı lakin anahtar kelimeye ve pixel oranına göre değişti için yoğunluğa göre hesaplamak daha uygun olacaktır.

  Cevapla

  Anahtar Kelime İle İlgili Bir Kaç Soru Sorusunu Cevapla