SEO Hocası'na Sor

Alt Sayfa SEO Çalışması

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Genel 6 sene önce 822 Görüntülenme

Merhaba,
Sitemi 301 ile yönlendirmiştim, anahtar kelimelerimden 1 tanesi 1 ci sayfadaydı ve oda sorunsuzca yönlendi, bu kelimem sitemde alt sayfama çalışma yapmıştım o çıkıyordu, ama bugün farkettimki anasayfada o kelimede altlı üstü 2 tane linkim çıkıyor, birisi çalışma yaptığım alt sayfam ötekisi ise anasayfam, anasayfamın bu kelimede çıkması şaşırttı açıkçası ve anasayfa için bu kelimede hiçbir çalışma yapmadım, size sorum şu olucak acaba aynı kelimede anasayfayamı yoğunlaşmalıyım ? yoksa aynı alt sayfadamı devam etmeliyim ?
Not: Anasayfa için başka bir kelimede çalışma yapıyorum ve yavaşta olsa sürekli üst sıralara ilerliyorum.

Alt Sayfa SEO Çalışması için Yanıtlar

  • admin
    Admin 3 Ocak 2015, 13:24

    Merhabalar Savaş Bey;

    301 yönledirmesi yapmış olduğunuz önceki sitenizin SEO gücü şuan çalışmış olduğunuz siteye ana sayfa üzerinden dağıldığı için dolayısı ile ana sayfa üzerinden diğer sayfalara eski sitenin SEO gücü yayılacaktır. Bu nedenle yapmış olduğunuz çalışma sonucu çalıştığınız sayfanın sıralamada olması, ana sayfanızın ise bu kelimeye çalışmasanız bile sıralamada yükselmesi doğal bir sonuç olacaktır.

    Anahtar kelimeniz doğrudan alt sayfa ile ilgiliyse tabi ki doğal olarak alt sayfa üzerinden çalışmalarınıza devam etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Cevapla

Alt Sayfa SEO Çalışması Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla