Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 sene önce  |  856 Görüntülenme

Resimlerinize baktığımda alt etiket kullanmadığınızı görüyorum ve bende sitemde alt etiketi kullanmak istemiyorum. Bu durumun SEO açısından zararı olur mu?

 • 1
 • 1
 • Alt Etiketi Kullanmak İstemiyorum için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   29 Haziran 2020, 14:32

   1

   Alt etiketi eklemek aslında daha çok görsellerin daha rahat fark edilebilir olup taranabilmesi, tarandıktan sonra index alarak görsellerde site adıyla birlikte yer alabilmesi, sayfadaki içerik ile uyumlu görselin nitelendirilebilmesi vb gibi durumlar için oldukça etkilidir. Günümüzdeki aramaların büyük bir bölümü görseller üzerinden aranmakta ve internet sitelerine ciddi bir trafik sağlamaktadır.

   SEO açısından zararı büyük ölçüde bulunmamaktadır. SEO çalışmalarında 200 civarında sıralama sinyali bulunduğunu göz önüne alacak olursak, her bir kriterin %15-20 gibi büyük ölçekli etkisi olmadığı için her bir kriter aslında %0.1 ya da etki düzeyine göre %1-2 lik etki gösterecektir. Bu sebeple web sitesinin SEO sağlığının düzgün olması için ne kadar SEO kriterini yerine getirebilirseniz sitenizin SEO sağlığı ve puanı aynı doğrultuda artış gösterecektir.

   Sonuç olarak direkt olarak tek başına SEO açısından zararı olmaz ancak yukarıda belirttiğim kriterler bakımından sitenize avantaj sağlayabilirsiniz.

  Cevapla

  Alt Etiketi Kullanmak İstemiyorum Sorusunu Cevapla