Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1231 Görüntülenme

Daha önceden bir kaç arkadaşla ortak bir sistem kurmuştuk özel PHP scripli bir haber sitesi. Ve SEO çalışmalarımızda haber kelimesine fazla yüklendik linkler ve SEO'nun tamamı haber kelimesine odaklanmıştı başka kelimeye önem vermedik. Ama yinede sitemiz haber kelimesinde Google'de 2. sayfanın 3-4. sıralarını gördü.

Sitenin Adsense'den de getirisi çok iyiydi. Ama getirisinden fazla götürüsü olduğundan kapatmak zorunda kaldık. Şimdi aynı domaini tekrar canlandırabilir miyiz? Ve SEO çalışmalarımız o zamanlarda çok pahalıydı arkadaşım siteyi aynı yere getirmenin maliyetinin 70.000- 80.000 TL gibi bir ücret tutacağını belirtiyor. Bu nekadar doğrudur? Siteyi eski haline getirmek bu kadar ücret tutar mı? Yoksa SEO çalışmasını yapacak kişiler yalan mı söylüyor? Onun dışında sistemi tekrar sıfırdan kurup SEO uyumlu bir WordPress sistem kurulabilirmi?

 • 1
 • 1
 • Aktifliğini Yitiren Siteyi SEO ile Google'da Tekrar Yükseltmek için Yanıtlar

   admin
   Admin

   2 Temmuz 2015, 15:38

   1

   Mustafa Bey Selamlar;

   Öncelikle eskiden almış olduğunuz backlinkleri analiz edip, zararlı olup olmadığını tespit etmelisiniz. Eğer varsa, bunları engellemelisiniz. Google'ın kolay kullanılabilir bir araç sundu, Disavow aracı. Bunu kullanarak tüm zararlı-spam backlinkleri tamamen engelleyebilirsiniz.

   Bu aşamayı bitirdikten sonra site içine geçerek tüm yazılarınızı gözden geçirip, eski herhangi bir tane varsa kaldırmalısınız. Google Search Console aracından URL kaldır bölümünden kolayca kaldırabilirsiniz. Ardından tekrar haber kelimesine çalışıp üste çıkmak istiyorsanız güncel içerikler paylaşmaya başlamalısınız, bu içerikleri Sosyal Medya'da yayınlayarak başarıya ulaşabilirsiniz.

   Sizden o ücretleri talep edenler muhtemelen sizi kandırmak istiyordur. SEO oldukça makul bir fiyat ile, muhteşem dönüşler elde edebilirsiniz. Seçeceğiniz SEO Ajansı mutlaka güvenilir olmalıdır. Size hemen birinci sırayı garanti edeniyle çalışmanızı önermiyoruz. Çünkü hiçbir SEO Ajansı Google'ın çalışanı değildir.

  Cevapla

  Aktifliğini Yitiren Siteyi SEO ile Google'da Tekrar Yükseltmek Sorusunu Cevapla