Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1689 Görüntülenme

Ahrefs'de taranan sayfalar bölümünde taranan sayfam 2 olarak görünüyor. Sorunun hosting firmasının Ahrefs botlarını engellemesinden kaynaklandığını öğrendim. Bunu düzeltmeli miyim? Bana zararı olur mu?

 • 1
 • 1
 • Ahrefs Taranan Sayfalar için Yanıtlar

   Ahmet Yılmaz
   Ahmet Yılmaz

   29 Nisan 2021, 11:53

   1

   Merhabalar, Ahrefs botlarının engellenmesi Google üzerindeki sıralamalarınızda herhangi bir etki yapmaz. Bu engelleme işlemi genellikle rakiplerinizin sitenizi tarayamaması için kullanılır. Fakat Ahrefs aracını kullanmak ve sitenizi detaylıca analiz etmek istiyorsanız bu engellemeyi kaldırmanız gerekmektedir.

   Çağatay GÜL
   çağatay Gül

   20 Eylül 2019, 12:11

   1

   Ahrefs botlarının sayfalarınızı tarayamaması nedeniyle tüm verileri sunamıyor olması beklenen bir durumdur. Bunun size bir zararının olup olmaması Ahrefs'i siteniz için SEO çalışmaları yaparken kullanıp kullanmayacağınıza bağlıdır.

   Eğer ki SEO çalışmalarınız sırasında Ahrefs aracını kullanacaksanız engelleme işlemini sona erdirmelisiniz. Eğer ki kullanmayacaksanız rakiplerinizin sizi Ahrefs aracı ile analiz etmemesi açısından engelleme işlemi devam edebilir. Konunun genelinde de bahsettiğim üzere bu sizin kullanım amacınıza göre değişiklik gösterebilecek bir durumdur.

  Cevapla

  Ahrefs Taranan Sayfalar Sorusunu Cevapla