Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

13 Haziran 2018

Değerli arkadaşlar hepinize hayırlı haftalar diliyorum;

İngilizce sitem var. Makaleleri giriyorum site içi optimizasyonu da yapabildiğim kadar yaptım. Fakat büyük bir hata yaptım. Farklı dillerde makale yayınlamaya kalktım. Google translate kullanarak makaleleri ekledim. (Çeviri şeklinde değil farklı dilde makale olarak ekledim) Fakat ciddi boyutta problem yaşadım. Bende onları geri kaldırdım. Fakat ciddi boyutta 404 hatası alıyorum. Bunlardan dolayı ne sitem indexleniyor ne de adam akıllı hit alıyor. Şuanda gelen 404 hatalarını Google sonuçlarından kaldırıyorum. Her gün özgün olarak 1 makale eklemeye devam ediyorum. Tavsiyeniz var mı acaba?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 Ekim 2017

Bir e- ticaret sitesinde artık satışını yapmadığımız bir ürün kategorisini silmek istiyoruz. Sizce nasıl bir yol izlemeliyiz.

Ürünleri günlere yayarak tek tek mi yoksa topluca mı silmemiz gerekir. sime işleminden sonra bildirimleri nasıl yapmalıyız. Google düşüşümüz engellemek için neler yapmalıyız? Tavsiyeleriniz neler?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

26 Temmuz 2015

Sitede yer alan tarama hataları hayli fazla. Eski silmiş olduğum etiket bağlantıları ve kullandığım eski CMS'ye ait linkleri Google hala tarıyor ve bana sürekli ilgili sayfada hatalı olarak gösteriyor. Sayfalara girdiğinizde evet 404 hatası veriyor, ama bunu Google gözünde nasıl düzeltebiliriz? Hataları işaretleyerek düzeltildi yapıyorum ancak yarar sağlamıyor tekrar geliyor hatalar.

Bu hataları ortadan kaldırmak için ne yapmamı önerirsiniz?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

25 Ağustos 2014

sitemde etiketleri vs. sildiğim den dolayı 1600 adet 404 hata sayfası oluşmuş wm tools'ta öncelikle bu kadar 404 oluştuğu için Google yönünden bunun eksisi var mıdır?

2. olarak ta bu 1600 tane 404 sayfasını tek tek düzeltemeyeceğime göre .htacces'ten 404 hata sayfalarını anasayfaya yönlendirsem bu sıkıntı yaratır mı?

Ve son olarak 404 hata sayfası çıktığın da bu hatayı yok etmenin hiçbir yolu yok mudur?

Yani ben siteme bir şey eklediğim de illa onu silmemem mi gerekiyor?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

12 Mayıs 2014

https://www.seohocasi.com/index-silmek/ bu konuyu okudum fakat yanlış bir şey yapmamak için sizlere sormak istiyorum.

  1. Sitemde 2 sene önce forum kuruluydu kaldırdım,
  2. Bir çok yerli/yabancı sitelerden siteme link verilmiş ornekdomain.com/forum şeklinde veya eskiden açmış olduğum herhangi bir URL adresine.
  3. Google'a ornekdomain.com/forum diye arattığımda 1 URL adresim çıkıyor.

Bu durumda farklı sitelerden linkime tıkladığında 404 hatası ile karşılaşıyor. Google'dan önceden var olan indexleri silmek mi gerekiyor?
Bu 404 uyarısı sorun olur mu? Bu tür linkleri toplu olarak kaldırabiliyor muyuz? Ne yapmam gerekiyor? Teşekkür ederim şimdiden.