SEO Hocası'na Sor

İndex Silmek 404 Hatası

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
404 Sayfa Kontrolü 6 sene önce 1012 Görüntülenme

Merhaba, http://www.SEOhocasi.com/index-silmek/ bu konuyu okudum fakat yanlış birşey yapmamak için sizlere sormak istiyorum.

1)Sitemde 2 sene önce forum kuruluydu kaldırdım,
2)Bir çok yerli/yabancı sitelerden siteme link verilmiş domain.com/forum şeklinde veya eskiden açmış olduğum herhangi bir URL adresine.
3)Googleye domain.com/forum diye arattığımda 1 url adresim çıkıyor.

Bu durumda farklı sitelerden linkime tıkladığında 404 hatası ile karşılaşıyor. Googleden önceden var olan indexleri silmek mi gerekiyor?
Bu 404 uyarısı sorun olur mu? Bu tür linkleri toplu olarak kaldırabiliyor muyuz? Ne yapmam gerekiyor? Teşekkür ederim şimdiden.

İndex Silmek 404 Hatası için Yanıtlar

 • admin
  Admin 12 Mayıs 2014, 06:59

  Merhabalar Serdar Bey,

  Eğer sitenizdeki forumu kaldırdıysanız bu durum indeksler silinene kadar devam edecektir. Bu durumda gereken işlemleri Google Site Yöneticisi Araçları üzerinden yapabilirsiniz.

  Linklerinizi kaldırmak istiyorsanız Google’nin sunmuş olduğu “disavow links” servisini https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main adresinden kullanabilirsiniz. Bu araç sitenize gelen bağlantıları reddedecektir.

  Eğer ziyaretçi kaybı istemiyorsanız /forum adresini 301 yönlendirmesi ile ana sayfaya yönlendirebilirsiniz fakat bu işlemi ise linkleri reddettikten sonra yapın.

  İyi günler…

Cevapla

İndex Silmek 404 Hatası Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla