Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1800 Görüntülenme

https://www.seohocasi.com/index-silmek/ bu konuyu okudum fakat yanlış bir şey yapmamak için sizlere sormak istiyorum.

 1. Sitemde 2 sene önce forum kuruluydu kaldırdım,
 2. Bir çok yerli/yabancı sitelerden siteme link verilmiş ornekdomain.com/forum şeklinde veya eskiden açmış olduğum herhangi bir URL adresine.
 3. Google'a ornekdomain.com/forum diye arattığımda 1 URL adresim çıkıyor.

Bu durumda farklı sitelerden linkime tıkladığında 404 hatası ile karşılaşıyor. Google'dan önceden var olan indexleri silmek mi gerekiyor?
Bu 404 uyarısı sorun olur mu? Bu tür linkleri toplu olarak kaldırabiliyor muyuz? Ne yapmam gerekiyor? Teşekkür ederim şimdiden.

 • 1
 • 1
 • İndex Silmek 404 Hatası için Yanıtlar

   admin
   Admin

   12 Mayıs 2014, 06:59

   1

   Merhabalar Serdar Bey,

   Eğer sitenizdeki forumu kaldırdıysanız bu durum indeksler silinene kadar devam edecektir. Bu durumda gereken işlemleri Google Site Yöneticisi Araçları üzerinden yapabilirsiniz.

   Linklerinizi kaldırmak istiyorsanız Google'nin sunmuş olduğu "disavow links" servisini https://search.google.com/search-console/disavow-links?utm_source=wmx&utm_medium=deprecation-pane&utm_content=disavow-links-main adresinden kullanabilirsiniz. Bu araç sitenize gelen bağlantıları reddedecektir.

   Eğer ziyaretçi kaybı istemiyorsanız /forum adresini 301 yönlendirmesi ile anasayfaya yönlendirebilirsiniz fakat bu işlemi ise linkleri reddettikten sonra yapın.

   İyi günler...

  Cevapla

  İndex Silmek 404 Hatası Sorusunu Cevapla