Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

18 Mayıs 2018

Her gün en 5 özgün içerik girmem durumunda kaç ay sonra blog yazarak iyi bir gelir elde edebilirim. teknoloji ve programlama alanından blog yazacağım her gün en az 5 içerik girme hedefim var. İlk 1 ay tüm dünyadan kendimi soyutlayarak sürekli içerik üreteceğim. Sizce başarılı olabilir miyim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 Kasım 2017

Tarihsel makaleler yayınlıyorsak örn: 6 kasım xx etkinliği, 7 kasımda bu içerik çöp oluyor diyelim. İ̇lla etkinlik değil indirim yada o tarihe özel bir şey.

Bu tip eski güncelliği yitirmiş içerikler için ne yapmak gerekir? Güncelliği biten yazıların SEO'ya etkisi nedir?

Teşekkürler şimdiden.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 Ocak 2015

Bir E-Ticaret sitesine düzensiz olarak örnegin: bazen 1, bazen 2, bazen 3 hafta ara ile ürün ekleniyorsa bu site Google gözünde nasıl algılanır? düzenli içerik kavramı ve SEO'ya katkısı için bu durumda olan bir E-Ticaret sitesi için tavsiyeleriniz ne olur? bu eksi bir durum mudur?

Teşekkürler

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

11 Kasım 2014

Bu soruya cevap arıyorum. Örneğin çok sık güncellenen bir konu hakkında yazımız var. Ben 2011 yılında link oluşturup o konu hakkında yazı yazmışım ancak her ay güncellenen bilgiler içeriyor. Örneğin lig maçlarının fikstürü gibi. Peki bunun için her hafta yeni bir linkle yeni yazı mı oluşturmalı yoksa aynı linkteki yazıyı mı güncellemeli? SEO açısından hangisi mantıklıdır

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 Kasım 2014

Ağrı'da bir gazetenin haber sitesiyiz son zamanlarda grafiksel olrak ve haber sistemini değiştirerek bu ilde haber sitesi olarak zirvede olduğumuzu söyleyebilirim fakat SEO hakkında bilgimizin yetersizliğinden dolayı SEO ayarlarını profesyonel bi şekile yaptırmak istiyoruz en azından ağrı haber, ağrı haberleri, ağrı haberi, ağrı, kelimeleri Google'dan girildiğinde ilk sıralamada olmazsa bile şimdilik en azından 2. sırada görülmek istiyoruz bu konuda bize nasıl yardımcı olabilirsiniz maliyeti nedir buna benzer bir kaç sitemiz olduğundan dolayı hemen hemen hepsi için düşünebiliriz.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

15 Temmuz 2014

Sorun şudur. 1. Yeni bir siteme 10 makale yazdırdım. Her makale 300'er kelimelik ve 4 er anahtar kelimelik. Her makaledeki 4 er anahtar kelimeyi Bold, italik ve altı çizgili yapıyorum. Toplamda 40 tane kelimeyi vurgulamış oluyorum. Bu Google açısından bir sorum yaratır mı? 2.nci sorum : Web sitemde 10 adet özgün makale yayınladım sıralamalarda yükselme etkisi oldu. 10 adet özgün makale daha yazdırsam sitemin anahtar kelimelerinde yükselme yaşar mıyım etkisi olur mu? Makalelerin anahtar kelimelerine vurgu yapmadan direkt yayınlasam sitemin Trustrank değerini ve sıralamalarını etkiler mi? Cevabınız için teşekkür ederim...

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

26 Mayıs 2014

Bir blogum var Google'de makale bazlı yükselmek istiyorum. Bunun için nasıl bir yol izlemeliyim? Eğer maddeler şeklinde cevap verirseniz sevinirim.

- makale bazlı yükselmek için ana domain'e link almak faydalı mıdır?
- makale bazlı yükselmek için imleme siteleri faydalı mıdır?
- Makale bazlı yükselmek için sizin önerileriniz nedir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

12 Mayıs 2014

Uzun bir süredir kafamı kurcalayan bir şey var. Size sormak istedim.
Google'a göre özgün içeriğin süresi ne kadardır? Yani bir içeriğin özgün olması için ilk giren site mi olmak lazım?

Aslında sorudaki karmaşayı bir örnekle giderebilirim gibi geliyor.
Yani 2 siteyi ele alalım. PR olarak güçsüz bir site tarafından girilen özgün içeriğinin Google tarafından indexlendikten kısa bir süre sonra aynı içeriğin çok daha güçlü bir sitede yayınlanıp indexlenmesi durumundan bahsediyorum.

Özgünlük içeriği ilk giren olmak mı yoksa içeriğin Google dizine eklenmesinden sonra mı devreye giriyor?
Benim özgün içeriği mi güçlü bir sitenin kısa bir süre sonra girmesi kimi daha avantajlı duruma getiriyor.