Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1165 Görüntülenme

Sorun şudur. 1. Yeni bir siteme 10 makale yazdırdım. Her makale 300'er kelimelik ve 4 er anahtar kelimelik. Her makaledeki 4 er anahtar kelimeyi Bold, italik ve altı çizgili yapıyorum. Toplamda 40 tane kelimeyi vurgulamış oluyorum. Bu Google açısından bir sorum yaratır mı? 2.nci sorum : Web sitemde 10 adet özgün makale yayınladım sıralamalarda yükselme etkisi oldu. 10 adet özgün makale daha yazdırsam sitemin anahtar kelimelerinde yükselme yaşar mıyım etkisi olur mu? Makalelerin anahtar kelimelerine vurgu yapmadan direkt yayınlasam sitemin Trustrank değerini ve sıralamalarını etkiler mi? Cevabınız için teşekkür ederim...

 • 1
 • 1
 • Özgün Makalelerin TrustRank Etkisi Var Mıdır? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   16 Temmuz 2014, 10:52

   1

   Her anahtar kelimede vurgu yapmayın. Onlarca vurgu olursa bir makale içerisinde okunurluk düşer. Sadece bir kaç anahtar kelimeniz ve gerçekten önemli konulara değinen bir cümle varsa o cümleye ait işaretleme yapın.

   Sayılara bağlı kalmak doğru değildir.

   İçerik optimizasyon stratejilerini merak ediyorsan yayınladığımız blog içeriğine de https://www.seohocasi.com/icerik-optimizasyon-stratejileri/ göz atabilirsiniz.

   Erdal YETİŞ
   Erdal Yeti̇ş

   15 Temmuz 2014, 21:27

   1

   1.nci cevabınızda 40 kelimeyi aynı makalede vurgulamayacağım. Her 300'er kelimelik makalede sadece 4 anahtar kelimeyi vurgulayacam. Toplamda 40 kelime yapıyor. Örnek: hazir-web-sitesi.html 300 kelimelik makale yayınlayıp 4 anahtar kelimeye vurgu yapacağım böyle 10 sayfada yapacağım. Bu şekilde bir sorun olur mu? Değilki Bir makalede 40 kelimeye vurgu yapmayacağım.

   admin
   Admin

   15 Temmuz 2014, 20:24

   1

   Sorularınıza maddelendirdiğiniz üzere cevaplar verelim.

   1) 40 kadar kelimeyi vurgulamak ne kadar uzun bir makale olsa da makalenin kalitesini görsel olarak düşürecektir. Burada önemli ve esnek anahtar kelimeleri vurgulamanız bu konuda daha sağlıklı ve doğru bir adım olacaktır.

   2) Özgün makale zaten sitenizde yapmanız gereken bir durumdur. Özgün makaleden ziyade hem arama motorlarına hem de ziyaretçilerinize özel kaliteli ve eşsiz makale hazırlamanız daha sağlıklı ve doğru olacaktır. Doğruluk puanı da TrustRank değerine SEO için direkt etkilidir.

  Cevapla

  Özgün Makalelerin TrustRank Etkisi Var Mıdır? Sorusunu Cevapla