SEO Hocası'na Sor

Sayfayı Güncellemek mi Yoksa Yeni Sayfamı Eklemek?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Güncel İçerik 6 sene önce 716 Görüntülenme

Merhaba. Bu soruya cevap arıyorum. Örneğin çok sık güncellenen bir konu hakkında yazımız var. Ben 2011 yılında link oluşturup o konu hakkında yazı yazmışım ancak her ay güncellenen bilgiler içeriyor. Örneğin lig maçlarının fikstürü gibi. Peki bunun için her hafta yeni bir linkle yeni yazı mı oluşturmalı yoksa aynı linkteki yazıyı mı güncellemeli? SEO açısından hangisi mantıklıdır. Teşekkürler.

Sayfayı Güncellemek mi Yoksa Yeni Sayfamı Eklemek? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 11 Kasım 2014, 22:24

  Merhabalar,

  Eski bir yazı eğer güncelliğini yitirmişse yeniden güncelleyerek o sayfanın aktifliğini arttırabilirsiniz lakin güncelleme gerektirecek sayfalar gelecekte önemli bilgilere yer verecekse, arşiv dosyası olarak işinize yarayacak bir dosyaysa doğal olarak bu tür içeriklerin etkisi de gelecekte size fayda sağlayacaktır. Bu konuya bakıldığı zaman “2011 yılı Türkiye süper lig fikstürü” araması gerçekleştirilebilir.

  Yeni oluşturacağınız sayfada en güncel bilgileri barındırmalısınız. Sayfa içeriği için aktif olan bir konuyu arşiv olarak bırakmak ve yeni oluşturulan sayfada etkiyi maksimum düzeyde arttırmak sizin faydanıza olacaktır.

  Sizlere içerik optimizasyon stratejilerini anlattığımız blog içeriğini de incelemenizi tavsiye ederiz. https://www.seohocasi.com/icerik-optimizasyon-stratejileri/

Cevapla

Sayfayı Güncellemek mi Yoksa Yeni Sayfamı Eklemek? Sorusunu Cevapla

Sayfayı Güncellemek mi Yoksa Yeni Sayfamı Eklemek? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla