SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Güncelliği Biten Yazıların SEO’ya Etkisi Nedir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
4 sene önce 1049 Görüntülenme

Tarihsel makaleler yayınlıyorsak örn: 6 kasım xx etkinliği, 7 kasımda bu içerik çöp oluyor diyelim. İ̇lla etkinlik değil indirim yada o tarihe özel bir şey.

Bu tip eski güncelliği yitirmiş içerikler için ne yapmak gerekir? Güncelliği biten yazıların SEO’ya etkisi nedir?

Teşekkürler şimdiden.

Güncelliği Biten Yazıların SEO’ya Etkisi Nedir? için Yanıtlar

  • Erhan Kolci
    Erhan Kolci 29 Nisan 2021, 12:37

    Bu tür içerikleri sıklıkla yayınlayan site genellikle etkinlik vb. sitesi olduğu anlamına gelebilir. Eğer bu durum geçerliyse eski tarihli etkinliklerin çöp olma gibi bir durumu yoktur. Sadece içeriksel anlamda yeterli olmayan sayfalarınız aylar yıllar geçtikçe gelişen Google algoritmalarına ayak uyduramayabilir ve içeriksel bazda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu durumda geçmiş etkinlikler tarzı bir kategori sayfası oluşturup etkinliklerin belli bir süre sonrası bu kategoriye taşınmasını sağlayabilirsiniz. Eğer sayıları çok fazla ise arsiv şeklinde bir subdomain oluşturarak etkinliklerinizi bu subdomaine taşıyabilir ve mevcut sitenizden ayırabilirsiniz.

  • Serkan Kara
    Serkan Kara 15 Kasım 2017, 12:38

    O içerik sizin gözünüzde çöp oluyor Google’ın gözünde çöp değil. Yazı güncelliğini yitirdiğinde sayfa sonuna “Bu yazımız x gün geride kaldı. Yeni yazılar burada” diye bir link verilerek güncellik kazandırılabilir.

Cevapla

Güncelliği Biten Yazıların SEO’ya Etkisi Nedir? Sorusunu Cevapla

Güncelliği Biten Yazıların SEO’ya Etkisi Nedir? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla