Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1251 Görüntülenme

Benim sitemde özgün yazı ve backlink çalışması var ama ziyaretçi eksik. Nasıl doğal yollardan ziyaretçi alabilirim? Bir de paravan bloglarda hemen link vermek zararlı mıdır?

 • 1
 • 1
 • Ziyaretçi sorunu ve paravan blog için Yanıtlar

   Ömer Kızılkulak
   ömer Kızılkulak

   5 Nisan 2015, 20:40

   1

   Doğal yollardan ziyaretçi almanın en etkili yolu doğru bir SEO çalışması yapmaktan geçmektedir. Site içeriğindeki yazıları özgün tutmak ve bu yazılara backlink almak oldukça önemlidir. Ama backlink alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta oldukça fazla sayıda backlink almak yerine kaliteli sitelerden backlink almaktır. Hatta mümkünse sektörünüzle alakalı sitelerden backlink almaya çalışmalısınız.

   Web sitenize sürekli olarak özgün yazılar yazıyor ve ziyaretçi trafiğinizde herhangi bir değişiklik olmuyorsa yazılarınız indeks almıyor olabilir, Google webmaster tools aracını kullanarak indekslerinizi kontol edebilir yada Google'ye site:ornekdomain.com sorgusunu yaparak o sayfaların indeks alıp almadığına bakabilirsiniz.

   Daha önceden almış olduğunuz backlinklerin kaliteli olup olmadığını kontrol edip eğer bu backlinkler kalitesiz ve çöp sitelerden oluşuyorsa bu siteleri engellemelisiniz. Google Disavow Link aracı ile bu backlinkleri engelleyebilirsiniz.

   Eğer Paravan bloglarınızı yeni açtıysanız bu bloglardan hemen link çıkışı yapmak sizi bir süre sonra filtreye sokabilir. Sağlıklı bir SEO için bu blogları siz değil başka birinin açtığı ve sizi referans gösteriyormuş gibi göstermelisiniz. Hatta mümkünse 4-5 adet link çıkışından sonra 1 adet link çıkışı olmayan makale paylaşınız. Bu paravan bloglarda kullanacağınız yazı içeriklerinin yanına web sitenizde bulunan içerikleri de eklerseniz size daha çok fayda sağlayacaktır.

  Cevapla

  Ziyaretçi sorunu ve paravan blog Sorusunu Cevapla