SEO Hocası'na Sor

Yorum Backlink’lerin Bir Önemi Var Mı ?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Link İnşaası 5 sene önce 970 Görüntülenme

Merhaba, rakip benzer sitelerden yorum atarak backlink almanın şuan ki algoritma için bir önemi var mıdır? Aynı şekilde forum tanıtımlarının da etkisi nedir?

Yorum Backlink’lerin Bir Önemi Var Mı ? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 15 Haziran 2015, 10:50

  Merhabalar Mert Bey;

  Google açısından doğal çalışmalar oldukça önemlidir. Şuan için en doğal ve en etkili çalışma olarak tanıtım yazısı çalışmalarını gösterebiliriz. Tanıtım yazıları, SEO ya uyumlu makaleler içerisinden ilgili kelimelerden sitenize link vererek bu makaleleri Google’ın değerli gördüğü sitelerde paylaşmanızın tümüdür. Bu çalışmaların dışında link çeşitliliği açısından diğer tüm platformları kullanmanız gerekmektedir.

  Bunun haricinde etkili çalışmalardan bir tanesi de rakibinizin backlink aldığı sitelerden backlink alma yöntemidir. Çeşitli toollar ile rakiplerinizin hangi kelimelere çalışma yaptığı, hangi sitelerden backlink aldığını görebilirsiniz. Bu siteleri tespit ettikten sonra eğer backlink almanız gereken site forum sitesi ise doğal bir şekilde yorum yazarak link vermeniz gerekmektedir. Eğer backlink almanız gereken site bir haber sitesi ise oradan tanıtım yazısı alabilirsiniz. Bu haber sitesi rakibinizin kendi sitesiyle doğal olarak size tanıtım yazısı hizmeti vermeyecektir.

  Bu durumda da o sitenin değerlerinden daha yüksek değerlere sahip sitelerden tanıtım yazısı içerisinden backlink alabilirsiniz.

Cevapla

Yorum Backlink’lerin Bir Önemi Var Mı ? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla