Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2023 Görüntülenme

mesela bir siteden yorum backlink alacaz diyelim. Bu site gerçekten güncel ve Trustrank değeri falan baya iyi. Fakat site link tarlasına dönmüş ise buradan backlink almak zararlı mıdır acaba?

 • 1
 • 1
 • Yorum Backlink Etkili midir? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   14 Eylül 2015, 06:09

   1

   Bir sitenin link tarlasına döndüğünü eğer sitede "Tanıtım Yazıları" gibi bir kategori varsa bu kategoride kaç adet sayfanın olduğuna bakarak anlayabilirsiniz. Eğer 3.000, 5.000 gibi oldukça yüksek rakamlar varsa bu siteden sadece tanıtım yazısı alımı yapılmaktadır. En son yayınlanan haberler günlük değil eski tarihli ise sadece tanıtım yazısı alımı yapıldığı fikrini güçlendirmektedir.

   Ferhat Özal
   Ferhat özal

   13 Eylül 2015, 09:15

   1

   Peki hocam link tarlasına döndüğünü nasıl anlarız?

   Mesela Site Analiz gibi yerler var oradan bakabilir miyiz veya önerebileceğiniz yer var mı?

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   11 Eylül 2015, 19:41

   1

   Merhabalar Ferhat Bey;

   Bahsettiğiniz gibi günümüzde güncellik Google'ın en önem verdiği konulardan bir tanesidir. Ancak güncellik tek başına bir etki etmemektedir. Şöyle ki; sorunuzda belirttiğiniz üzere site ne kadar güncel olursa, alexa, Trustrank değerleri ne kadar iyi olursa olsun eğer o site sadece link alınan bir site haline dönmüşse sitenize hiçbir katkı sağlamayacaktır. Ayrıca Google nezdinde bu site gitgide değersiz bir site haline gelecek ve ilk başlarda fayda sağlayan linkler zamanla sitelere zarar vermeye başlayacaktır.

   Güncelliğin tek başına önemli olmadığını yukarıda belirttim. Güncelliğin yanı sıra kalite de son derece önemlidir. Google bir sitenin güncel bilgiler verdiğinin yanı sıra kullanıcıya fayda sağlayıp sağlamadığına da bakmaktadır. Site güncel olsa bile sadece tanıtım yazılarından ibaret bir site haline gelmişse bu güncellik hiçbir etki yaratmayacaktır. Bu tür siteler özellikle site tanıtım bölümleri olan forum siteleri gibi sitelerdir. Bu tür sitelerden türü ne olursa olsun referans bağlantılar (backlink) almanızı kesinlikle tavsiye etmemekteyim.

  Cevapla

  Yorum Backlink Etkili midir? Sorusunu Cevapla