Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

30 Aralık 2019

içerik hakkında yapılan yorumlar, hepimiz biliyoruz ki içeriği daha da güçlendirmektedir. Ama bunu ticarete dönüştürüp “her biri farklı IP'den olmak şartı ile yorum yapılır” tarzında ticari ilanlar oluyor. Benim merak ettiğim farklı IP veya tarayıcı olması fark eder mi? Sonuçta yorumun yapıldığı IP adresi veya tarayıcı bilgisine Google botlarının veya diğer botların ulaşması mümkün değil en azından izin verilmediği sürece. Yani içeriği güçlendirmek için aynı IP'den veya aynı tarayıcıdan birden fazla yorum yapmak zararlı mı SEO açısından yoksa faydalı mı?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 Ekim 2014

Tekrar nasılsınız? Özür dilerim ama bir konuda ciddi şekilde sıkıntım var. Bu yüzden sizi rahatsız ediyorum. WordPress tabanlı bir siteme bu aralar ciddi anlamda "müstehcen yorum saldırısı" var. İşin kötü tarafı, bütün yorumları aynı kişinin gönderdiğini bildiğim halde hepsi farklı IP ile geliyor. Acaba ne yapmam lazım bu konuda? Bu kişiye yasal anlamda dava açıp sonuca ulaşmam mümkün mü? Bir de şunu sormam gerekiyor: Acaba, blogspot'ta yorum yapan kişinin IP adresi nasıl bulunur? Hani Worpress'te yorum yazan kişinin IP adresi kişinin adının hemen yanında var ya. Blogger'de bunu öğrenmek için ne yapmamız lazım. Örneğin biri, yazdığı kötü bir durumdan dolayı mahkemelik oldu ve savcılık bu IP adresini istedi, bu adresi nereden bulacağız.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

25 Haziran 2014

Elimde çok güzel özgün yorumlar atan bir program mevcut. Tüm yorumları farklı isimle ve farklı mail adresiyle özgün olarak atıyor fakat tüm yorumları aynı IP adresinden gönderiyor. Bunun bir zararı olur mu? Google aynı IP den gönderilen yorumları SPAM olarak mı algılıyor? Tüm yorumlar aynı IP den olduğu için zararı olur mu?

Cevabınız için teşekkürler.