Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 Ocak 2019

siteme yeni bir içerik eklediğimde, Yoast SEO eklentisi otomatik olarak yeni eklenen içeriği Sitemap e gönderiyor. Search console'da Sitemap dosyamı kontrol ettiğimde son eklediğim içerik Sitemap'e gönderilmemiş fakat Sitemap başarıyla eklenmiştir bildirimi ile karşılaşıyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Sitemap: https://siteadiniz.com/sitemap_index.xml

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 Eylül 2018

WordPress tabanlı bir web sayfamız var. SEO için Yoast SEO (ücretsiz) eklentisini kullanıyoruz. Bu eklenti ile ana sayfada SEO ayarlarını yapamıyorum. Eklentinin bulduğu hatalar:
1. "Odak anahtar kelimeniz ilk paragrafta yer almıyor"
2. "Anahtar kelime yoğunluğu, tavsiye edilen 2.5% değerinin oldukça üstünde..." gibi.

Şimdi sorum şunlar olacak:
1. Yazılarda tamam; paragraflara anahtar kelimelerimizi yerleştirebiliyoruz ancak sayfa oluşturucu (Page Composer/row kutucukları) ile oluşturulan ana sayfada, anahtar kelimeyi hangi paragrafta kullanacağım?
2. Ana sayfa tamamen anahtar kelimeyi içeren başlıklarla dolu olduğundan, bu anahtar kelimeleri nasıl kaldıracağım. O zaman ana sayfadaki tüm başlıkları silmem mi gerekiyor?

Umarım anlatabilmişimdir. Desteklerinizi rica ediyorum.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 Ağustos 2018

Anahtar kelime ile ilgili bir kaç sorum var. Sitemde Yoast SEO eklentisini ücretsiz kullanmaya başladım. Yoast SEO ücretsiz versiyonunda şu an tek bir anahtar kelime yazma hakkı var sanırım. İlk sorum SEO eklentilerinin anahtar kelime yerine bir anahtar kelime yazmalı mıyım? SEO kitaplarınızı da okudum. Makale içinde anahtar kelimelerimi kullanıp, kalın ve italik yazıp yazıyı paylaşmam yeterli mi? Yoksa sadece SEO eklentisinin izin verdiği tek kelime bana çok yetersiz geldi.

Bir diğer sorum ana sayfamın yükselmesini istediğim iki anahtar kelime belirledim. Site başlığında ve açıklamada bu anahtar kelimeyi geçirdim. Link alırken ve farklı bloglardan Anchor Text olarak bu kelimeden link çıkışı alıyorum. Başka nasıl çalışmalar yapmalıyım?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 Şubat 2018

Sitenizde bütün Yoast SEO ayarlarını anlatan bir konu bulamadım seohocası nında kullandıgı Yoast SEO ayarları nedir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 Mart 2015

Blog sitedem Yoast WordPress SEO Eklentisini kullanıyorum. Ancak Google indexlemesinde sitem;

Makala Başlığı | Site Adım | Site Adım

şeklinde çıkıyor. Arayarlarını inceledim ancak çözemedim sorunu maalesef. Genel olarak ne gibi düzenlemeler yapmam gerekiyor. Gerek WordPress in kendi ayarlarında gerekse eklenti ayarlarında..

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

19 Aralık 2014

Yoast'ın kalıcı bağlantılar kısmının nasıl olması gerektiğine bir türlü karar veremedim. Bunun için her sitede farklı şeyler verilmiş. Her ne kadar eklenti Türkçe gibi görünse de, mevcut haliyle hangi özelliğin ne işe yaradığını tam olarak anlayamadım. Ben de bu konuda en uzman olduğunu düşündüğüm sizlere danışmak istedim. Ben görselde eklediğim gibi kullanıyorum, sizden ricam bu özelliklerin her birinin aslında ne işe yaradığını ve en iyi sonuç için hangilerini işaretlememiz gerektiğini anlatabilir misiniz. Özellikle her birinin ne işe yaradığını açıklayabilirseniz çok makbule geçer ki bu konuda internet dünyasında büyük bir bilgi eksikliği hakim. Eğer benim ayarlarım doğru değilse ve daha sonradan sizin vereceğiniz gibi kullanırsam sonradan yapılan bu değişikliğin bir olumsuz etkisi olur mu acaba.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

2 Eylül 2014

Merhabalar web sitedem Yoast WordPress SEO eklentisini kullanıyorum. Yoast WordPress SEO: Web Yöneticisi Araçları girdiğimde aşağıdaki gibi bir tablo alıyorum.

URL:/1002/facebooku-giris-sayfan-yap-nedir.htmlfeed
Issue Type: not-found
Date delected: 08/06/14
Details: 404 (Not found)
Linked From:http://www.siteadim.com/1002/facebooku-giris-sayfan-yap-nedir.html

Her bağlantının altında da Create redirect | View | Ignore
n yazmaktadır. Bu nedir? ne yapmam gerekli