SEO Hocası'na Sor

Yoast SEO, Anahtar Kelime Sorunu

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Yoast SEO Eklentisi 2 sene önce 1595 Görüntülenme

Merhaba,

Anahtar kelime ile ilgili bir kaç sorum var. Sitemde Yoast SEO eklentisini ücretsiz kullanmaya başladım. Yoast SEO ücretsiz versiyonunda şuan tek bir anahtar kelime yazma hakkı var sanırım. İlk sorum SEO eklentilerinin anahtar kelime yerine bir anahtar kelime yazmalı mıyım? SEO kitaplarınızı da okudum. Makale içinde anahtar kelimelerimi kullanıp, kalın ve italik yazıp yazıyı paylaşmam yeterli mi ? Yoksa sadece SEO eklentisinin izin verdiği tek kelime bana çok yetersiz geldi.

Bir diğer sorum ana sayfamın yükselmesini istediğim iki anahtar kelime belirledim. Site başlığında ve açıklamada bu anahtar kelimeyi geçirdim. Link alırken ve farklı bloglardan Anchor Text olarak bu kelimeden link çıkışı alıyorum. Başka nasıl çalışmalar yapmalıyım?

Şimdiden teşekkürler.

Yoast SEO, Anahtar Kelime Sorunu için Yanıtlar

  • Mustafa DURNA
    Mustafa Durna 6 Ağustos 2018, 10:55

    Merhabalar,

    Ücretsiz kısmında sınırlı sayıda belirliyor. Fakat anahtar kelimeleri ( kelime 1, kelime 2, kelimeler, ) gibi yani Meta Keywords etiketini kullanmayı 1 yıldır tavsiye etmiyoruz. Google güncellemesinde artık etkisinin olmadığını dile getirmişti. Makale içerisinde hedef kelimeleri bold, italic veya başka renk olarak belirgin yapmanız fayda sağlayacaktır.

    Anchor Text olarak bağlantı almanızın faydası var fakat sektörünüze uygun olan blog veya sitelerden alınız. Diğer yandan sayfalarınızda bulunan makaleler arasında bağ kurup site içi link inşası oluşturmanızı tavsiye ediyorum.

Cevapla

Yoast SEO, Anahtar Kelime Sorunu Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla