Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1528 Görüntülenme

Henüz 1 haftalık bir site için, site dışı SEO anlamında ne tür çalışmalar uygulamak mantıklı? Aklımdaki sorular şu şekilde:

 • Forumlara tanıtım yazısı yazıp link vermek zararlı mıdır?
 • Footer-sidebar backlink zararlı mı?
 • Tanıtım yazısı ne tür sitelerden alınmalı, yeni site için zararı olur mu?
 • 1
 • 1
 • Yeni site için hangi backlink türüne yönelmeliyim? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   23 Şubat 2015, 08:08

   1

   Merhabalar Kadir Bey;

   Yeni açılmış bir site için acele bir şekilde site dışı çalışmalar yapılmasını önermemekteyiz. Çünkü yeni açılmış olan bir site Google nezdinde bu denli yüksek yoğunlukta çalışma yapıyor olursa spam olarak algılanma ihtimali oldukça yüksek olacaktır. Bunun yerine öncelikle site içi yapınızı mükemmelleştirmeniz gerekmekte ve bu yönde çalışmalar yapmanız daha sağlıklı bir çalışma olacaktır. Site içi düzenlemeleriniz tamamlanmadan site dışı çalışmalara geçmemenizi öneririm.

   Site içi çalışmalar tamamlandıktan sonra site dışı çalışmalara geçebilirsiniz. Site dışı çalışmalar yaparken öncelikle ilk etapta linksiz paylaşım yapmanızı öneririm. Örnek olarak linksiz bir paravan blog, linksiz bir tanıtım yazısı çalışması daha uygun olacaktır. Yazı içerisinde anahtar kelimeniz ve site adınızın aynı cümle içerisinde geçmesi yeterli olacaktır. 1 hafta sonrasınra backlink çalışmalarına geçebilirsiniz.

   Yoğun bir forum tanıtım, sidebar ve footer link çalışmalarını kesinlikle önermemekteyiz. Google bu çalışmaları özellikle footer ve sidebar link çalışmalarını güncel algoritmalarında önemini azaltacak şekilde düzenlemeler yapmıştır. Bu link yöntemleri sıkça manipüle edildiği için artık Google tarafından doğal olarak karşılanmamaktadır. Dolayısı ile uzun soluklu bir SEO çalışması için bu tür doğal olmayan backlink türlerinden uzak durmanız gerekmektedir. Daha doğal olan yazı içerisinden link çıkarak tanıtım yazısı çalışmaları gerçekleştirmek en doğrusu olacaktır.

  Cevapla

  Yeni site için hangi backlink türüne yönelmeliyim? Sorusunu Cevapla