Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 yıl önce  |  1466 Görüntülenme

Yeni bir kaç site yapma planımız var (WordPress platformunda), Market Samurai gibi araçlarla ilgili kelimelere ait arama ve rekabet bilgilerini öğrendik.

Rekabet düzeyi orta ama arama hacmi tatmin edici oranlarda olan kelimeleri oluşturduk onlar üzerine yoğunlaşacağız.

İki sorum var;

1-) Domain adında anahtar kelime olması yeni Google Algoritmalarına göre çok önemli mi? Geçerse iyi olur ama şirketimizin ismine domain alıp URL de yazı, sayfa veya kategori başlıklarında anahtar kelimeyi kullanarak şekillendirsek olur mu? böylece teknoloji ile ilgili olanları ayrı siteler yerine halihazırda tek bir sitede toplayabiliriz. Mesela webtures.com diye sitemde güvenlik kamera sistemleri, yangın ve hırsızlık alarm sistemlerini, bir de araç takip sistemlerini toplayabilir ve gruplandırabilirim. Eğer domain adında anahtar kelime geçmesi çok önemli ise her bir konuya ilgili anahtar kelimelerinin geçeceği ayrı domainler alacağım bir türlü karar veremedim.

2-) Bu sitelerimi başlangıçta sizlerle veya sizin önereceğiniz gerçek SEO uzmanlarının desteği ile yürütsek Google ilk sayfaya yerleştirmemiz ve orada tutmamız için ne gerekir? nasıl bir maliyet ve süre alır? Sizlerle anlaşma yaparak bu işi yapabilir miyiz?

İyi günler...

  • 1
  • 1