Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1300 Görüntülenme

Yeni bir kaç site yapma planımız var (WordPress platformunda), Market Samurai gibi araçlarla ilgili kelimelere ait arama ve rekabet bilgilerini öğrendik.

Rekabet düzeyi orta ama arama hacmi tatmin edici oranlarda olan kelimeleri oluşturduk onlar üzerine yoğunlaşacağız.

İki sorum var;

1-) Domain adında anahtar kelime olması yeni Google Algoritmalarına göre çok önemli mi? Geçerse iyi olur ama şirketimizin ismine domain alıp URL de yazı, sayfa veya kategori başlıklarında anahtar kelimeyi kullanarak şekillendirsek olur mu? böylece teknoloji ile ilgili olanları ayrı siteler yerine halihazırda tek bir sitede toplayabiliriz. Mesela webtures.com diye sitemde güvenlik kamera sistemleri, yangın ve hırsızlık alarm sistemlerini, bir de araç takip sistemlerini toplayabilir ve gruplandırabilirim. Eğer domain adında anahtar kelime geçmesi çok önemli ise her bir konuya ilgili anahtar kelimelerinin geçeceği ayrı domainler alacağım bir türlü karar veremedim.

2-) Bu sitelerimi başlangıçta sizlerle veya sizin önereceğiniz gerçek SEO uzmanlarının desteği ile yürütsek Google ilk sayfaya yerleştirmemiz ve orada tutmamız için ne gerekir? nasıl bir maliyet ve süre alır? Sizlerle anlaşma yaparak bu işi yapabilir miyiz?

İyi günler...

 • 1
 • 1
 • Yeni Bir Sitenin Arama Motorunda Üst Sıralara Çıkma Süresi için Yanıtlar

   admin
   Admin

   18 Kasım 2014, 22:39

   1

   Sorularınızı sorduğunuz üzere maddelendirerek cevaplandırmak daha doğru olacaktır.

   1- Domain'de anahtar kelimenin olması SEO açısından iyidir lakin sadece anahtar kelime domainin etkisi domain almakla bitmemekte, gerekli işlemler ve SEO çalışmaları siteniz için gerçekleştirilmelidir. Eğer alacağınız alan adı firma markanız ise öncelikle firma markanızı, kategori yada yan sayfalarla da anahtar kelime hedeflerini belirleyebilirsiniz. Ayrı ayrı alan adı almanıza gerek yoktur. Hedef koyduğunuz anahtar kelimelerle ilgili kategori veya sayfa açabilirsiniz.

   2- Google ilk sayfa konusu ise tamamen anahtar kelime rekabetine ve düzenli yürütülecek SEO çalışmalarına bağlıdır. Buradaki durum ne kadar yüksek ve fazla olursa o kadar ilerleme ve istikrar olacaktır. Çalışmalar için ise sizlere Aylık SEO Danışmanlığı hizmetini tavsiye etmekteyiz.

  Cevapla

  Yeni Bir Sitenin Arama Motorunda Üst Sıralara Çıkma Süresi Sorusunu Cevapla