SEO Hocası'na Sor

Yeni Bir Site İçin Neler Yapmam Gerekir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Site Güncelliği 6 sene önce 857 Görüntülenme

Hocam yeni bir domain ve hosting aldım sıfırdan xhtml ve css kullanarak mobil bir içerik sitesi yapacağım. Domain 2.8 yıllık geçmişi iyi olan zamanında 15-20k hit görmüş bir domain bir süredir boştaymış görür görmez satın aldım hemen fakat bundan önce başka bir domainle aynı tarzda bir site yapmaya başlamıştım 3.günde anlamadığım şekilde banlandım Google aramalarında site çıkmıyor, bu kezde aynı şeyler karşılaşmak istemiyorum. Siteyi yaparken nelere dikkat etmeliyim yardımcı olur musunuz? ayrıca biraz uzun oldu ama merak ettiğim bir şey var css’de div class isimleri SEO’yu ekiler mi mesela kodu x şeklinde değilde x şeklinde olsa faydalı olur mu? Şimdiden teşekkürler.

Yeni Bir Site İçin Neler Yapmam Gerekir? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 3 Kasım 2014, 07:56

  Bu tür işlemleri istediğiniz anahtar kelimelerde uygulasanız dahi stil kodları içerisinde yer alacağından dolayı SEO’ya etki etmeyecektir. Doğal olarak kullanmanızda yada kullanmamanızda herhangi bir sorun olmayacaktır.

 • Salman Özkara
  Salman özkara 31 Ekim 2014, 20:26

  hocam div class adı mesela logo veya top-menu değilde anahtar-kelime olsa bir sıkıntı olurmu?

 • admin
  Admin 30 Ekim 2014, 19:52

  Merhabalar,

  Yeni sitelerde SEO başlangıcında sizlere http://www.SEOhocasi.com/yeni-sitelerde-SEO-planlamasi/ adresindeki içeriği okumanızı tavsiye etmekteyiz. Siteniz için yapılacak SEO çalışmalarında da yoğunluğu sosyal medya çalışmalarına vermeli, SEO başlangıcında da tanıtım yazılarıyla sitenizi desteklemelisiniz.

  Kodlama olarak verdiğiniz örnekler sistemde engellenmiştir fakat div class olarak verdiğiniz kodlamalar belli bir düzende ise sitenize SEO:http://www.SEOhocasi.com/ kriteri dahilinde zarar vermeyecektir.

Cevapla

Yeni Bir Site İçin Neler Yapmam Gerekir? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla