Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1404 Görüntülenme

yeni bir domain ve hosting aldım sıfırdan xhtml ve css kullanarak mobil bir içerik sitesi yapacağım. Domain 2.8 yıllık geçmişi iyi olan zamanında 15-20k hit görmüş bir domain bir süredir boştaymış görür görmez satın aldım hemen fakat bundan önce başka bir domainle aynı tarzda bir site yapmaya başlamıştım 3.günde anlamadığım şekilde banlandım Google aramalarında site çıkmıyor, bu kezde aynı şeyler karşılaşmak istemiyorum. Siteyi yaparken nelere dikkat etmeliyim yardımcı olur musunuz? ayrıca biraz uzun oldu ama merak ettiğim bir şey var css'de div class isimleri SEO'yu ekiler mi mesela kodu x şeklinde değil de x şeklinde olsa faydalı olur mu?

 • 1
 • 1
 • Yeni Bir Site İçin Neler Yapmam Gerekir? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   3 Kasım 2014, 07:56

   1

   Bu tür işlemleri istediğiniz anahtar kelimelerde uygulasanız dahi stil kodları içerisinde yer alacağından dolayı SEO'ya etki etmeyecektir. Doğal olarak kullanmanızda yada kullanmamanızda herhangi bir sorun olmayacaktır.

   Salman Özkara
   Salman özkara

   31 Ekim 2014, 20:26

   1

   hocam div class adı mesela logo veya top-menu değil de anahtar-kelime olsa bir sıkıntı olur mu?

   admin
   Admin

   30 Ekim 2014, 19:52

   1

   Yeni sitelerde SEO başlangıcında sizlere https://www.seohocasi.com/yeni-sitelerde-seo-planlamasi/ adresindeki içeriği okumanızı tavsiye etmekteyiz. Siteniz için yapılacak SEO çalışmalarında da yoğunluğu sosyal medya çalışmalarına vermeli, SEO başlangıcında da tanıtım yazılarıyla sitenizi desteklemelisiniz.

   Kodlama olarak verdiğiniz örnekler sistemde engellenmiştir fakat div class olarak verdiğiniz kodlamalar belli bir düzende ise sitenize SEO kriteri dahilinde zarar vermeyecektir.

  Cevapla

  Yeni Bir Site İçin Neler Yapmam Gerekir? Sorusunu Cevapla