Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  2467 Görüntülenme

Yeni açılmış WordPress tabanlı siteye blog ve forumlardan footer backlink almak yararlı mıdır? Yada bir iki ay sitenin içeriğini geliştirip daha sonra mı backlink kasmalıyım?

 • 1
 • 1
 • Yeni Açılmış Siteye Backlink Almak için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   3 Haziran 2021, 13:58

   1

   Merhaba,

   Yeni açılmış siteye footer backlink almak kesinlikle zararlı bir işlemdir.
   Google, bu tarz işlemleri tespit ettiği an ağır bir şekilde cezalandırabilmektedir. Bunun nedeni, alınan backlinkleri spam olarak algılamasıdır.

   Sitenizin yeni açılmış olmasına gelecek olursak, bir anda backlink almak yine sitenize Google gözünde zarar verecektir. Bunun yerine zamana yayarak ve kesinlikle belli bir otoritesi olan web sitelerden backlink almak sitenize uzun vadede yarar sağlayacaktır.

   admin
   Admin

   25 Haziran 2014, 17:32

   1

   Yeni açılmış bir siteye footer yada sidebar gibi yerlerden backlink almanız o siteyi Google'nin en ağır cezalarından olan Filtre yada Sandbox cezası işleyebilir ve ayrıca bu yapılan işlem tam olarak Manuel SPAM işlemidir.

   Yeni açılan siteler için SEO her zaman yavaş, ağır ağır ve doğru adımlarla olmalıdır. Yeni açılan siteleri Google pür dikkat izlemekte ve hareketlerini takip etmektedir. Ani bir doğallık dışı bir durum olursa bu siteye her taraftan zarar verecektir. Bu işlemlerin devamında da yapılacak çalışmalar sitenize faydadan çok zarar verecektir.

   Bu konuda https://www.seohocasi.com/yeni-sitelerde-seo-baslangici/ adresindeki makalemizi okuyabilirsiniz...

  Cevapla

  Yeni Açılmış Siteye Backlink Almak Sorusunu Cevapla