Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1630 Görüntülenme

Bir yaşında günlük 150 hitli, 250 özgün tarifli yemek sitem var. Tanıtım yazısı almadım. Facebook ve Twitter sayfaları 500 beğenili. Başarıya ulaşmam için bana, maddeler halinde kabaca tavsiyeler verir misiniz?

 • 1
 • 1
 • Yemek Sitesi İçin SEO Stratejisi için Yanıtlar

   admin
   Admin

   9 Temmuz 2015, 20:19

   1

   Tanıtım yazısı alacak kadar sermayeye sahip değilseniz sitenizi bazı kriterler açısından diğerlerine göre daha güçlü hale getirerek aradaki farkı çok az da olsa kapatabilirsiniz. Unutmamalısınız ki site içi SEO değeri ortalama olarak %35 civarında bir önem derecesine sahiptir.

   Web sitenizi site içi SEO kriterleri açısından güçlendirdikten sonra yeni eklediğiniz sayfaların anahtar kelime yoğunluklarına, Title - Description - H1 etiketlerindeki uyuma ( her birinde mutlaka anahtar kelime bulunmalıdır. ) dikkat etmeli ve içeriklerinizi bunları da dikkate alarak eklemelisiniz. Ayrıca yemek sitesi olduğu için mutlaka görsellerle içeriğinizi zenginleştirmeli, mümkünse video çekimleri yaparak kullanıcı deneyimini daha üst seviyelere taşımaya çalışmalısınız.

   Bunların dışında forum sitelerinde tanıtım yazıları yayınlayıp video backlink çalışmaları ile sitenizin tanıtımını yapabilir ve bu platformlardan backlink kazanabilirsiniz. Sosyal medya tarafında da yapacağınız link paylaşımları ile sitenizdeki içerikleri daha çok kitleye ulaştırmaya çalışabilirsiniz.

  Cevapla

  Yemek Sitesi İçin SEO Stratejisi Sorusunu Cevapla