SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Yayınlarımın Tarihini Geri Alıyorum Sorun Olur Mu?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
7 sene önce 794 Görüntülenme

Sitem Blogger alt yapısını kullanıyor. Sitemde en çok dikkat ettiğim şeylerden biri de günde bir paylaşım yapmak ancak bazı sorunlardan dolayı bir ay ara verdiğimde hiç yayın paylaşmamıştım, şu günlerde yine günde bir yayın paylaşmaya devam ediyorum… Sitenin simetriği bozulmasın diye her yayınımın paylaşım tarihini 1 Ay geri alıyorum… Bu bana bir zarar verir mi?..

Yayınlarımın Tarihini Geri Alıyorum Sorun Olur Mu? için Yanıtlar

 • Berin Sur
  Berin Sur 18 Haziran 2021, 12:23

  Merhaba,

  İçeriğinizi yayınladıktan sonra yayın tarihini değiştirmek, çok eski bir tarihe almadıkça ve sürekli olarak yapılan bir işlem olmadıkça, SEO çalışmalarımız açısından sorun taşımamaktadır. Ancak bunu sürekli bir işlem haline getirmek, Google’ın dikkatini çekerek hoş karşılamamasına neden olabilmektedir.

  Ancak içerik tarihimizi çok fazla geriye almak, yayınladığımız içeriğimizin eski olarak algılanmasına sebep olur ve kullanıcılar güncel olmayan bir içeriği okumak yerine daha güncel olan başka bir web siteye gitme ihtiyacı duyarlar.

 • admin
  Admin 5 Temmuz 2014, 15:15

  Sitenizdeki görünümü CSS kodlarıyla değiştirebilir ve yapabilirsiniz. Sitenizdeki yayınların tarihini geriye almak Google nezdinde pek umursanmayacak niteliktedir yalnız Google bunu tarihe göre arama sorgularına eklendiğinde geçmişe dayalı eski bir yazı olarak görebilir. Bunun siteniz için zararı olmasa da ziyaretçi ve arama sıralaması konusundan zararı olabilir.

  Bu yüzden bu tür değişikliklere gideceğinize site içerisinde gerekli düzenlemeler yapabilirsiniz…

Cevapla

Yayınlarımın Tarihini Geri Alıyorum Sorun Olur Mu? Sorusunu Cevapla

Yayınlarımın Tarihini Geri Alıyorum Sorun Olur Mu? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla