Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1155 Görüntülenme

sahibi olduğum web sitem için kendim SEO çalışması yaptım. Bu çalışmanın kapsamı, yazdığım bir makalenin dünyaca ünlü 5 web sitesi, 5 forum, 5 sözlük ve 5 blog da tanıtım olarak paylaşılması. Hepsinde de yazdığım aynı makaleyi kullandım. Fakat yaptığım çalışmamın üzerinden 8 gün geçmesine rağmen web sitemin SEO değerleri hiçbir şekilde yükselmedi.

Biraz daha beklemem mi gerekiyor yoksa bu şekilde yaptığım çalışma, yanlış çalışma mıdır?

Bu konuda bana bilgi verirseniz çok sevinirim.

 • 1
 • 1
 • SEO Çalışmasının Etkisini Göremiyorum için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   28 Mayıs 2021, 14:43

   1

   Merhabalar,

   SEO çalışmalarımızda baz almamız gereken birçok kriter bulunmaktadır. Yapılan büyük hatalar, diğerlerini doğru ve tam olarak yapsak bile bizi istediğimiz sonuca ulaştırmayabilir.

   Bu hatalardan biri de aynı içeriği birebir kopyalayıp kullanmaktır. Google, özgünlüğe çok önem vermektedir. Dolayısıyla bir domain altında üretilen her içerik özgün ve benzersiz olmalıdır.

   Makalelerinizi farklı sitelerde birebir aynı şekilde yayınlamak, Google'ın içeriği kopya olarak algılamasına sebep olmuş olabilir. Bu sorunu çözerseniz, diğer SEO çalışmalarınızla arama sıralamalarında üst sıralara yerleşmeye başlayabilirsiniz.

   Seo Hocası
   Seo Hocası

   9 Nisan 2020, 11:39

   1

   Aynı tanıtım yazısını 20 sitede yayınlatmışsınız. Bu işlem SEO görünürlüğünüze etki edecek bir düzeyde gerçekleştirilmemiştir. Çünkü aynı içeriğin birden fazla sitede yer alması kopya içerik sorunu ile karşı karşıya kalmanızı sağlamıştır. Bu çalışamada farklı içerikleri yayınlatmanız gerekmekteydi.

  Cevapla

  SEO Çalışmasının Etkisini Göremiyorum Sorusunu Cevapla