SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Yabancı Sitelerinden Gelen Backlinkler Zararlı Mıdır?

0
Oğulcan
Oğulcan
Link İnşaası 4 sene önce 369 Görüntülenme

1-Merhaba benim siteme yabancı domain SEO analiz sitelerinden mesela stuffgate, xrea gibi sitelerden backlink geliyor ama pagerenk baclink ,domain yaşı hepsi iyi. yani SEO açısından güçlü siteler fakat benim sitem iş elbise sitesi bunlar sizce engelleyeyim mi bu baclinkleri yoksa dursun mu siteme zarar gelir mi ?

2-Bu backlink analiz araçlarındaki sonuçlarla web yöneticisi araçlarındaki baclink sonuçları farklı mesela ahrefs’de çok görünüyor backlinkim ama web yöneticisi araçlarında ise 3 tane görünüyor hangisini öneme almalıyım ??

çok teşekkürler

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Yabancı Sitelerinden Gelen Backlinkler Zararlı Mıdır? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 27 Ocak 2015, 09:22

  Merhabalar,

  Öncelikle sitenin genel kalitesinden ziyade sayfanıza backlink çıkışı yapan sayfanın değeri çok daha önemlidir. Sayfaya gelen backlinklerde ise sayfanın kalitesi ve backlink gelen sayfanın sitenizin içeriğiyle uyumu da önemlidir.

  Bu tür bağlantılar diğer backlinklerle kıyaslandığında küçük bir bölümü kapsıyorsa sorun olmayacaktır lakin büyük bir bölüm söz konusuysa da sitenin genel kalitesine etki edebilecektir.

  Örnek olarak 100 adet farklı tanıtım yazısı ve site içeriğinize uygun backlink girişi var ve bu örnekteki backlinklerden sadece bir kaç adet geliyorsa problem teşkil etmeyecektir.

Yabancı Sitelerinden Gelen Backlinkler Zararlı Mıdır? Sorusunu Cevapla

Yabancı Sitelerinden Gelen Backlinkler Zararlı Mıdır? ile Benzer SEO Yazıları

INSTAGRAM
add Takip Et