Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1359 Görüntülenme

1-Siteme yabancı domain SEO analiz sitelerinden mesela stuffgate, xrea gibi sitelerden backlink geliyor ama pagerank baclink, domain yaşı hepsi iyi. yani SEO açısından güçlü siteler fakat benim sitem iş elbise sitesi bunlar sizce engelleyeyim mi bu baclinkleri yoksa dursun mu siteme zarar gelir mi?

2-Bu backlink analiz araçlarındaki sonuçlarla Search Console'daki baclink sonuçları farklı mesela Ahrefs'de çok görünüyor backlinkim ama Search Console'da ise 3 tane görünüyor hangisini öneme almalıyım??

çok teşekkürler

 • 1
 • 1
 • Yabancı Sitelerinden Gelen Backlinkler Zararlı Mıdır? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   27 Ocak 2015, 09:22

   1

   Öncelikle sitenin genel kalitesinden ziyade sayfanıza backlink çıkışı yapan sayfanın değeri çok daha önemlidir. Sayfaya gelen backlinklerde ise sayfanın kalitesi ve backlink gelen sayfanın sitenizin içeriğiyle uyumu da önemlidir.

   Bu tür bağlantılar diğer backlinklerle kıyaslandığında küçük bir bölümü kapsıyorsa sorun olmayacaktır lakin büyük bir bölüm söz konusuysa da sitenin genel kalitesine etki edebilecektir.

   Örnek olarak 100 adet farklı tanıtım yazısı ve site içeriğinize uygun backlink girişi var ve bu örnekteki backlinklerden sadece bir kaç adet geliyorsa problem teşkil etmeyecektir.

  Cevapla

  Yabancı Sitelerinden Gelen Backlinkler Zararlı Mıdır? Sorusunu Cevapla