Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2057 Görüntülenme

Alexa değeri düşük, kaliteli sitelerden İngilizceden tercüme ederek hazırladığımız makalelerin altına kaynak olarak bu yabancı sitenin linkini
koysak, Google algoritmaları ve SEO için bu durum bizim lehimize mi aleyhimize mi olur?

 • 1
 • 1
 • Yabancı Linki Kaynak Göstermek için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   17 Ağustos 2015, 08:00

   1

   Çeviri yazılarının veya haber sitelerinden alınan yazıların altına kaynak olarak asıl linki vermek genelde hukuki olarak doğabilecek problemleri engellemek amacıyla yapılan bir durumdur. Gerek bir haber sitesi olsun gerekse kişisel bir blog sitesi olsun bunlar üzerinden alacağınız yazılar eğer dijital olarak bu yazılar onaylanmışsa ve siz sahibinden izinsiz olarak bu yazıları kendi web sitenizde paylaşırsanız doğal olarak suç işlemiş sayılacaksınız. Bu kişiler sizden yazıyı kaldırmanızı veya bu yazı için ücret ödemenizi talep edebilirler. Genellikle kullanıcılar bu tür durumlarla karşılaşmamak için veya reklam amaçlı olarak yazının asıl sahibini kaynak olarak yazılarına dahil etmektedirler.

   Bu durumu SEO açısından değerlendirecek olursak;

   Yazı altına kaynak olarak başka bir sitenin linkini verdiğinizde o siteye backlink vermiş olursunuz.
   Yazı içeriğiniz kopya olduğu için ( eğer Türkçe bir siteden alıntı yapmışsanız ) sizin içeriğiniz otomatik olarak duplicate durumuna düşecektir. Kaynak vermiş bile olsanız bu durum sizi kopya içerik probleminden veya algoritmalara takılmanızdan korumayacaktır.
   Eğer yabancı bir siteden çeviri olarak yazıyı yayınlarsanız bu kopya içerik problemi oluşturmayacaktır, fakat yine de çeviriyi kendiniz yapmanız ve anladığınız şeyi kendinize özgün yazmanız sizi oluşabilecek bütün problemlere karşı koruyacaktır.

  Cevapla

  Yabancı Linki Kaynak Göstermek Sorusunu Cevapla