SEO Hocası'na Sor

WordPress Başlık

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Title 10 sene önce 906 Görüntülenme

WordPress başlık sistemi olarak konu ismi | kategori ismi olarak kullanıyorum ve bununda en iyisi oldugunu düşünüyorum sizce bunun bir dej avantajı varmıdır ? veya Bundan daha iyi hangi başlık etiketinin öneriyorsunuz

WordPress Başlık için Yanıtlar

  • admin
    Admin 17 Temmuz 2010, 17:25

    Eğer kategori isimlerinin aramasında yükselmek istiyorsanız, kategori ismini kullanmanız avantajdır. Aynı zamanda Site ismi yerine kategori ismini kullanmak farklılık açısından da avantajlıdır. Çünkü 5 – 10 farklı kategori varsa, bu tüm başlıklarda farklı görünecektir. Ancak site ismi olursa tüm başlıkalr da site ismi görünecektir. Ancak genellikle bu söylediğiniz sistem kullanılmaz, çünkü ne kadar fazla anahtar kelimeyle ilgileniyorsanız hepsinde ayrı ayrı yükselmeniz zorlaşır. Bunun için 1 – 2 anahtar kelimede yoğunlaşmak daha mantıklıdır Durum böyle olunca, Site isminde yer alacak 1 – 2 anahtar kelimeniz tüm sayfalarda gösterilmiş olur. Dolayısıyla kategori yerine site ismi kullanmanızı öneririm.
    Bunun dışında, koun ismi | site ismi mi yoksa site ismi | konu ismi mi olmalı?
    Bunun cevabı da, eğer her konunuzun kendi başlığında aramasında daha fazla yükselmesini istiyorsanız, konu ismi başta olmalı, çünkü google botları soldan sağa doğru tarar ve başta yer alan kelimeler daha önemli olur. Ancak sitenizi tüm konularda biraz değil de daha çok bir iki kelimede yükseltmek istiyorsanız, bu durumda site ismi başta olmalıdır.

Cevapla

WordPress Başlık Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla