Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  2522 Görüntülenme

ben sitemde yine dediğinizi yaptım Google'da yazdığım gibi çıkmadığını belirttim ve 2'nci önerinizi denedim sayfa değişti ama gene Title'de sayfa ismi 2 tane çıkıyor ayrıcada anasayfamda bu sorun olmuyor yan sayfalarda oluyor hocam bu konuda lütfen yardımcı olursanız çok sevineceğim inanın çıldırdım title bu durumuna bu arada ben ayakkabı işiyle uğraşıyorum ilerki zamanda inşallah kısmetse çok kaliteli ayakkabı üzerine sizden SEO çalışması yaptırmayı düşünüyorum kalıcı olarak hayırlı günler Webtures ekibine...

 • 1
 • 1
 • Title Başlığı Değişmiyor Ne Yapacağım? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   15 Ağustos 2014, 21:53

   1

   Title'nin değişkenliğine yada ikilemesine sebebiyet veren 3 husus vardır.

   1- Sitenizde hem SEO eklentisi hem de WordPress'te "Ayarlar" sekmesindeki "Genel Ayarlar" görünümünde sitenizin adı, SEO eklentisi ve içeriğinde de SEO başlığı yer alıyorsa önce SEO eklentisine işlemiş olduğunuz title, ardından site adı görünecektir.

   2- Taksonomiler: Bu yönlendiriciler title'de "%title%" yada "%sitename%" gibi içerikleri barındırıyor ve bilginiz dışında çalışıyorsa mantıken iki defa yada yazmış olduğunuz içeriğin haricinde işlem yaratıyordur.

   3- diğer dizinler: Dizin sitelerine sitenizi site ismiyle kaydettiyseniz bu bilgiler güçlü bir bağlantıdan geldiğinden dolayı sitenizin title'sini istemsiz olarak değiştirecektir.

   4- Yanlış eklenen backlink: Sitenizde yanlış yada ısrarcı bir backlink çalışması yapmışsanız sitenizin title bilgileri bu bilgilere dayanarak otomatik olarak değişecektir.

   Dizin ve backlink etkilerini en aza düşürmek ve iptal etmek için sitenizdeki "head" kodundan önce;
   meta name="robots" content="noodp, noydir"
   kodunu eklemeniz yeterli olacaktır.

  Cevapla

  Title Başlığı Değişmiyor Ne Yapacağım? Sorusunu Cevapla