SEO Hocası'na Sor

Text Bağlantı ve Resim Bağlantı Reklamı Hakkında

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Anchor Text Kontrolü 6 sene önce 686 Görüntülenme

Merhaba,

Sektörüm ile alakalı bir siteden 125*125 bir banner reklam satın aldım. Satın almış olduğum site sektörün en eski ve en otoriter sitesidir. Banner’ın title=”” kısmında anahtar kelimem geçiyor ve banner ana sayfama linklenmiş şekilde.

Sorum, anahtar kelimeme text olarak bu reklamı alsaydım şüphesiz daha faydası olurdu ama site o tarz link satışı yapmıyor.

Bu şekilde banner reklamın resim bağlantının etkisi ne derece olur. Fayda görür müyüm? Bu bağlantı bana backlink olarak gelir mi?

Banner tüm sayfalarda gözükür şekilde durmaktadır.

Teşekkürler

Text Bağlantı ve Resim Bağlantı Reklamı Hakkında için Yanıtlar

 • admin
  Admin 21 Mayıs 2014, 16:00

  Merhabalar Can Bey,

  Google sidebar ve footer üzerinde olan görsel ve text link kısımlarını son güncellemeler ile tavsiye etmediğini söylemişti. Eğer reklamınız orada kalıcı olarak duracaksa ve uzun süre boyunca değiştirilmeden eklenecekse fayda sağlayacaktır.

  Diğer konuda da title etiketi içerisinde yazdığınız şey görsel açıklaması oluyor ve o açıklama devamındaki link sitenize geliyorsa bu içeriğinde backlink olarak faydası olacaktır.

  Text link ve görsel bağlantı arasında pek fazla fark yoktur. Görsel reklamın tıklanabilirlik oranı text bağlantıya göre daha fazla olacağından kısmen görsel kullanmak daha iyidir.

Cevapla

Text Bağlantı ve Resim Bağlantı Reklamı Hakkında Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla