Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1288 Görüntülenme

Sektörüm ile alakalı bir siteden 125*125 bir banner reklam satın aldım. Satın almış olduğum site sektörün en eski ve en otoriter sitesidir. Banner'ın title="" kısmında anahtar kelimem geçiyor ve banner anasayfama linklenmiş şekilde.

Sorum, anahtar kelimeme text olarak bu reklamı alsaydım şüphesiz daha faydası olurdu ama site o tarz link satışı yapmıyor.

Bu şekilde banner reklamın resim bağlantının etkisi ne derece olur. Fayda görür müyüm? Bu bağlantı bana backlink olarak gelir mi?

Banner tüm sayfalarda gözükür şekilde durmaktadır.

 • 1
 • 1
 • Text Bağlantı ve Resim Bağlantı Reklamı Hakkında için Yanıtlar

   admin
   Admin

   21 Mayıs 2014, 16:00

   1

   Merhabalar Can Bey,

   Google sidebar ve footer üzerinde olan görsel ve text link kısımlarını son güncellemeler ile tavsiye etmediğini söylemişti. Eğer reklamınız orada kalıcı olarak duracaksa ve uzun süre boyunca değiştirilmeden eklenecekse fayda sağlayacaktır.

   Diğer konuda da title etiketi içerisinde yazdığınız şey görsel açıklaması oluyor ve o açıklama devamındaki link sitenize geliyorsa bu içeriğinde backlink olarak faydası olacaktır.

   Text link ve görsel bağlantı arasında pek fazla fark yoktur. Görsel reklamın tıklanabilirlik oranı text bağlantıya göre daha fazla olacağından kısmen görsel kullanmak daha iyidir.

  Cevapla

  Text Bağlantı ve Resim Bağlantı Reklamı Hakkında Sorusunu Cevapla