SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Sitemizi “Haberler” Kelimesinde Nasıl Yükseltiriz?

0
Efe Akçay
Efe Akçay
Genel 4 sene önce 338 Görüntülenme

Merhaba,

10 yaşında olan bir domaini “haberler” kelimesinde nasıl yükseltiriz? Günde yüzlerce siteden tanıtım sitesi alarak mı yapabiliriz bu işlemi?

Ayrıca sıralamada “.tr” ülke uzantısının bir anlamı var mıdır?

Sitemizi “Haberler” Kelimesinde Nasıl Yükseltiriz? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 27 Haziran 2015, 08:04

  Merhaba Efe Bey,

  Haberler kelimesi oldukça rekabetli bir anahtar kelimedir. Öncelikle site içi SEO’dan başlayarak site içi SEO’nuzu kusursuz hale getirmelisiniz. Daha sonra site dışı SEO çalışması için stratejik bir SEO planlaması yapılmalıdır. İlk sayfada ki tüm rakiplerinizi inceleyerek eksiğiyle veya fazlasıyla rakiplerinizi değerlendirerek site yapınızı ona göre oluşturmalısınız. Özellikle sosyal medyayı etkin ve dikkat çekici bir şekilde kullanmalısınız. Her alandan sitenize referans bağlantılar sağlamalısınız ve rekabeti çok yüksek olan bu kelime için sabırlı olmalısınız. Bunların dışında önemli bir nokta ise reklamdır. Siteniz için stratejik reklam planlamaları ve çalışmaları yaparak bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

  SEO çalışmalarında domain yaşı ve uzantısı kısmen etkisi olsa da sitenizde kullanıcıyı dikkate alarak, kullanıcı ihtiyaçlarına göre yapılan düzenlemeler Google nezdinde daha değerlidir.

Sitemizi “Haberler” Kelimesinde Nasıl Yükseltiriz? Sorusunu Cevapla

Sitemizi “Haberler” Kelimesinde Nasıl Yükseltiriz? ile Benzer SEO Yazıları