SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Sitemin İndexlenmesini Nasıl Sağlarım?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
7 sene önce 864 Görüntülenme

yeni açtığım siteme 3-4 günde 1 makale giriyorum. Sorum bu Google’nin mi indexlemesini bekleyeyim yoksa kendim Google Search Console’dan Google gibi getir mi yapayım?

Sitemin İndexlenmesini Nasıl Sağlarım? için Yanıtlar

 • Cihat Murat YÜKSEL
  Cihat Murat Yüksel 31 Mayıs 2021, 06:28

  Meerhabalar, yeni yayınladığımız yazıların Google tarafından olağan şekillerde index almasını öneririz. Fakat indexleme tarafında sorunlar mevcut ise bu duruma manuel müdahale etmenizde bir sakınca yoktur. Sizlere yazılarımızın index almasında etken bir kaç bilgi vermek isterim.

  Yazılarımızın yayınlanma sıklığı sitemizin tarama bütçesi ile doğrudan alakalıdır. Yazılarımızın robots.txt tarafından taramaya izin verilmiş olması.
  Yeni yayınlanan yazının içeriğinin uzun, detaylı ve SEO kriterlerine uygun şekilde hazırlanmış olması önemlidir.
  Yazılarımızın sitemap adresinde, sitemap kriterlerine uygun şekilde bulunuyor olması önemlidir.
  Yazılarımızın sosyal medya tarafından trafik alıyor olması hem hızlı indexlenmesine hemde Google Discovery tarafından görüntülenmesine doğrudan etki sağlamaktadır.

 • admin
  Admin 7 Temmuz 2014, 08:06

  Siteniz eğer indekslenmiyorsa, yeni yazdığınız yazıların indekslenmesi çok zaman alıyorsa bu konuda Google gibi Getir’i kullanabilirsiniz. Bu konuda yapılacak işlemler sitenizde yeni yazdığınız yazıların indekslenmesi ve güncellenmesi olacaktır. Yeni yazdığınız yazılar en geç 1 – 2 saat içerisinde indekslenmiyorsa ve bu indekslenmeler sitenizdeki taze bilgiyi hızlı bir şekilde yaymıyorsa SEO backlink çalışmalarına başlamanız gerekmektedir.

  Bu konuda neler yapılabilir?

  Sitenizi sosyalleştirin. Yeni yazdığınız tüm yazıları Facebook, Twitter, Google Plus ve diğer sosyal ağlarda paylaşın. Sitenize referans bağlantı gittikçe sitenizin indekslenme süresi azalacaktır.

  Ayrıca https://www.seohocasi.com/hizli-indexlenme-icin-inanilmaz-ipuclari/ adresindeki makalemizi de okuyabilirsiniz…

Cevapla

Sitemin İndexlenmesini Nasıl Sağlarım? Sorusunu Cevapla

Sitemin İndexlenmesini Nasıl Sağlarım? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla