SEO Hocası'na Sor

Siteme saldırmı alıyorum ne yapmalıyım ?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Diğer SEO 6 sene önce 699 Görüntülenme

1-merhaba benim bir kuaför sitem var biraz yükseldik son zamanlarda blackhatworth sitesinden bize ziyaretçi vatandaşlar geliyor tabi yönlendirmeli olarak görünüyor. Birde forum.topic47907365.darodar.com / bu da aynen yönlendirmeli olarak görünüyor. Size sormak istediğim bunlar saldırımı büyük ihtimal öyle pek ne yapmam gerek. WordPress wordlfance diye bir eklenti var ıp den block yapayımmı o ip leri ?

2-Google web araçlarına baktığımda içerik anahtar kelimlerinde bazı yabancı kelimlerin içeriklerde barındığını görüyorum. Mesela blockquote , abbr , analytical tabi bunlar temadan da olabilir çünkü çok kuvvetli değil yoğunluğu bunlar saldırı ise siteyi mi hacklemişlerdir sizce ? ne yapmam gerektiğini ayrıntılı bir şekilde anlatrısanız sizden birşey daha öğrenmiş olacağım. çok şey öğrendim çok teşekkürler.

Siteme saldırmı alıyorum ne yapmalıyım ? için Yanıtlar

  • admin
    Admin 12 Ocak 2015, 13:14

    Merhaba Mehmet Bey,

    Bahsettiğiniz ziyaret akışları büyük ihtimalle saldırı amaçlıdır. Ama tabi ki bunlar sitenizi kapatabilecek boyutta olmayabilir. Yine de bu ziyaretlerin asıl amacını analytics verileri detaylı incelenerek anlaşılabilir. Bahsettiğiniz yöntemle ip engelleme kısmi bir çözüm olabilir. Yoğun saldırılarda fayda etmeyecektir, daha çok sunucu temelli bir iyileştirme ve çözüm üretmeniz gerekir. Saldırıların daha kolay çözümü için Cloudflare kullanmanızı öneririz. Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

    http://www.SEOhocasi.com/cloudflare-ile-performans-ve-guvenlik/

Cevapla

Siteme saldırmı alıyorum ne yapmalıyım ? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla