SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

Sitemde Sürekli Dalgalanma Yaşıyorum Sorun Nedir?

0
Berk
Berk
Google Sıralama Değişimleri 3 sene önce 46 Görüntülenme

Merhaba hocam. Sitem de bundan 1 ay önce, sunucu değişikliği yapıldı. Sunucu değiştirdikten sonra site.com la çakıştılar. Çakışma sonucunda site.com aynı şekilde benimde dosyalarım görünüyordu ve kendi sitemin alt kısmında blog bölümüne link verilmişti. Bu sitede dosyalarımı alınca, aynı şekilde o siteden 11 bin link geldi.

Daha sonra tekrar sunucu değişikliği yapınca o site kapandı ve linkleri engelledim. Linkleri engelledikten sonra şuan toplamda 20 adet link bulunmakta ve onlarda tanıtım yazısı, sitem mp3 sitesi.

Dün sıralamalarda bakınca 35. sırada görünüyordu geri gelmişti yani, bu gün bakınca sitem 130. sıralarda yer alıyor. Siteme ne oldu? Manuel işlemlere bakınca herhangi bir sorun görünmüyor. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Sitemde Sürekli Dalgalanma Yaşıyorum Sorun Nedir? için Yanıtlar

Sen De Yardımcı Ol!
 • admin
  0
  Admin 12 Ekim 2014, 20:09

  Merhabalar,

  Sunucu değişikliğinde Google makinelerinde kayıtlı olan sıralamalar IP adresi değiştiğinde doğal olarak sıralamalarda da değişiklik, disavow links etkisinde olan sitede de değerlere göre değişme muhakkak olacaktır.

  Sunucu değiştiğinde unutmayın ki sitenizde sıralama kayıpları yaşanacaktır. IP ve lokasyon bölge olarak değiştiği için bu dalgalanmlalar da Google’a yansıyacaktır.

Sitemde Sürekli Dalgalanma Yaşıyorum Sorun Nedir? Sorusunu Cevapla

SEO Hocası Instagram
SEO Hocası Instagram @seohocasi
SEO Hocası Türkiye'nin en büyük SEO Komünitesi 👍🏼
X