SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Sitemde Sürekli Dalgalanma Yaşıyorum Sorun Nedir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
7 sene önce 943 Görüntülenme

Sitem de bundan 1 ay önce, sunucu değişikliği yapıldı. Sunucu değiştirdikten sonra site.com la çakıştılar. Çakışma sonucunda site.com aynı şekilde benimde dosyalarım görünüyordu ve kendi sitemin alt kısmında blog bölümüne link verilmişti. Bu sitede dosyalarımı alınca, aynı şekilde o siteden 11 bin link geldi.

Daha sonra tekrar sunucu değişikliği yapınca o site kapandı ve linkleri engelledim. Linkleri engelledikten sonra şu an toplamda 20 adet link bulunmakta ve onlarda tanıtım yazısı, sitem mp3 sitesi.

Dün sıralamalarda bakınca 35. sırada görünüyordu geri gelmişti yani, bu gün bakınca sitem 130. sıralarda yer alıyor. Siteme ne oldu? Manuel işlemlere bakınca herhangi bir sorun görünmüyor. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

Sitemde Sürekli Dalgalanma Yaşıyorum Sorun Nedir? için Yanıtlar

  • admin
    Admin 12 Ekim 2014, 20:09

    Sunucu değişikliğinde Google makinelerinde kayıtlı olan sıralamalar IP adresi değiştiğinde doğal olarak sıralamalarda da değişiklik, disavow links etkisinde olan sitede de değerlere göre değişme muhakkak olacaktır.

    Sunucu değiştiğinde unutmayın ki sitenizde sıralama kayıpları yaşanacaktır. IP ve lokasyon bölge olarak değiştiği için bu dalgalanmlalar da Google’a yansıyacaktır.

Cevapla

Sitemde Sürekli Dalgalanma Yaşıyorum Sorun Nedir? Sorusunu Cevapla

Sitemde Sürekli Dalgalanma Yaşıyorum Sorun Nedir? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla