Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 sene önce  |  2006 Görüntülenme

Siteden çikan link sayısı çoğaldıkça site değeri düşer diye duydum. Bu yüzden sitemde hiç link çıkışı vermiyorum. Şu ana kadar 2 aylık sitem sıfır dofollow, max 5 nofollow link verdim. Bu yaptığım şey sitemin yararına mı olur yoksa zararına mı? Bir diğer sorum teknoloji bloğu kelimesinde bir aydır çok dengesizim. İki gün önce 13. sırada olan sitem şimdi 95. sırada sürekli bir yükselme ve düşme içerisinde. Teknoloji bloğu kategorisinde bir şey paylaşınca hemen 15. sıraya falan geliyo bi anda ama bir gün bile paylaşmazsam bi bakıyorum 50 sıra geriye gitmiş. Hani ilk sayfada ki sitelere bakıyorum, haftada bir içerik paylaşıyorlar. Neden benim sitem öyle oluyor?

 • 1
 • 1
 • Sitemde Link Çıkışı Vermiyorum Sizce Doğru Mu? için Yanıtlar

   furkan
   Furkan

   28 Kasım 2017, 14:52

   1

   "Bu hem sizin hem de siteniz için bir prestij ve istikrar kaybı olacaktır. Eğer Türkçe diline hakim bir içerik yazıyorsanız Türkçe’yi olması gerektiği gibi düzgün kullanmalısınız…"
   Türkçemize değinmişken bu yazdığınız cümlede hem ve hem de şeklinde kullanmalısınız. 'de' ayrı yazılmalı.

   admin
   Admin

   4 Haziran 2014, 06:12

   1

   Türkçe'ye uygun makale yazarken sitenizde de olan ve sorularda sorduğunuz "kullanmiyorum" için "kullanmıyorum" kelimesi, "ayrica, hic, zarari, bazilari" gibi kelimeler içeriğinde Türkçe karakter kullanmadan yazılan içeriklerdir.

   Dışarıya NoFollow link vermenizin zararı olmaz, yan sayfalardan yorumlardan backlink alan ziyaretçileriniz var ise yorumlardan çıkan backlink durumunu "nofollow" olarak ekleyebilirsiniz.

   Emre kidir
   Emre Kidir

   3 Haziran 2014, 20:49

   1

   Nerede Türkçe kullanmiyorum anlamadım, ayrica nofollow link vermenin hic zarari olur mu sitem 2 aylik , bir de bazilari yorum yaparak backlink veriyor oyle calismalar siteme zarari olur mu

   admin
   Admin

   3 Haziran 2014, 19:26

   1

   Sitenizden dışarıya gönderdiğiniz linklerde dofollow olursa PageRank değerine ortak olan bağlantı olarak gösterilmektedir. Eğer PageRank değerinizi paylaşmak istemiyorsanız (rel="nofollow") etiketi kullanabilirsiniz. Bu tam olarak zararlı değildir ve Google "referans olmayacağınız bağlantıları nofollow etiketiyle gösterin" olarak WebMaster bloğunda bilgi paylaşmıştır.

   Diğer anahtar kelimede olan dalgalanma ise sitenin iç yapısı ve site dışı yapılan çalışmalarla direkt olarak alakalıdır. Eğer anasayfa veya kategoriye yapılan çalışmalar doğal değilse bu tür sorunlar olacaktır. Ana sayfa yada kategori sayfalarına birden fazla anahtar kelime çalışması yapıyorsanız bu durumda sitenizi zora itecektir.

   SEO konusunda istikrarlı bir sonuç elde etmek istiyorsanız bir sayfaya bir anahtar kelime çalışması yapmalısınız.

   Ayrıca sorduğunuz sorulardan sitenizin içerisinde paylaştığınız tüm yazılarda Türkçe karakter kullanmıyorsunuz. Bu hem sizin hem de siteniz için bir prestij ve istikrar kaybı olacaktır. Eğer Türkçe diline hakim bir içerik yazıyorsanız Türkçe'yi olması gerektiği gibi düzgün kullanmalısınız...

  Cevapla

  Sitemde Link Çıkışı Vermiyorum Sizce Doğru Mu? Sorusunu Cevapla