SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Sitemap’te Alt Sayfa Linkleri Bulunmaması

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
11 ay önce 239 Görüntülenme

ücretsiz kullandığım host alanında hazır template kullanarak bir site hazırladım. Kategori sayfalarını ve alt sayfaları oluşturdum. Fakat site haritası oluşturduğumda xml dosyası içinde sadece anasayfayı gösteriyor, alt sayfa linklerini göstermiyor. Bunun sebebi nedir? Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Sitemap’te Alt Sayfa Linkleri Bulunmaması için Yanıtlar

 • Berin Sur
  Berin Sur 20 Nisan 2021, 13:52

  Merhabalar,
  Web sitenizdeki sayfalar “nofollow” komutu almış olabilir.
  Nofollow komutuyla Google botlarına “bu bağlantıyı izleme” demiş olmaktayız. Site haritanızda yer alması gereken linkler için “rel=nofollow” komutunu kaldırmak, sorununuzu büyük ihtimalle çözecektir.

  Nofollow komutunu hangi durumlarda kullanmalıyız?

  Güvensiz içerikler için: Web sitenizden link verdiğiniz sayfaların içeriğinden (örneğin, spam kullanıcı yorumları gibi) sorumlu olmak istemeyeceğimiz için, bu linklerde genelde nofollow kullanmalısınız.

  Ücretli bağlantılar için: Bir sitenin Google arama sonuçlarındaki sıralaması, kısmen kendisine bağlantı verilen sitelerin güvenilirliğine ve organikliğine dayanır. Ücretli bağlantıların arama sonuçlarını olumsuz yönde etkilemesini önlemek için, site sahipleri “nofollow” etiketini bu tür URL’lerde kullanmalıdır.

Cevapla

Sitemap’te Alt Sayfa Linkleri Bulunmaması Sorusunu Cevapla

Sitemap’te Alt Sayfa Linkleri Bulunmaması ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla