Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 sene önce  |  1349 Görüntülenme

Sitemde bulunan bir çok sayfam index almış, ama sayfalarda çıkmıyor neden acaba?

 • 1
 • 1
 • Sitem İndex Almış Fakat Sayfalarda Çıkmıyor için Yanıtlar

   Aydanur Tepe
   Aydanur Tepe

   24 Mart 2020, 12:24

   1

   Web sitenizde eğer ki yeniyse sayfalarınız index almış olsa bile ilk zamanlar konumunu belirleyene kadar sıralamalar da dalgalanma problemi yaşayabilirsiniz.

   Ancak web siteniz hali hazırda uzun zamandır Google'da yer alan bir web sitesi olduğu halde sıralamalar da yer almıyorsanız büyük ihtimalle web siteniz Google'ın yapmış olduğu herhangi bir güncellemeden etkilendiği anlamına gelmektedir. Herhangi bir cezai durumunuzun olup olmadığını öncelikle Google Search Console üzerinden kontrol ederek ardından bir ceza mevcut ise ona göre aksiyon alabilirsiniz.

   Fakat herhangi bir cezai durum söz konu değil ise, sektörünüzle alakalı anahtar kelimeleriniz özelinde yapacağınız sıralama incelemesinde ana sayfada çıkan rakiplerinizi inceleyerek kendi sayfalarınızda bulunan eksikleri belirleyerek onlar özelinde aksiyon alabilirsiniz.

   Bunlara ek olarak hedeflemekte olduğunuz anahtar kelimeler fazla jenerik ise bu durumda da sıralamalarda yer almanız zorlaşacaktır. Önceliğinizi aranma hacmi daha düşük olan long tail anahtar kelimelere vermenizi öneririm. Böylelikle sıralamalarda yer almanız daha kolay olacaktır.

  Cevapla

  Sitem İndex Almış Fakat Sayfalarda Çıkmıyor Sorusunu Cevapla