SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Sitem Google’da Çıkmıyor

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
2 sene önce 618 Görüntülenme

Merhabalar
Yaklaşık bir hafta önce bir WordPress sitesi oluşturdum. Web sitem hiçbir şekilde Google’da çıkmıyor. Ayrıca Google Search Console da bazı sorunlar yaşıyorum. Sitemap bağlantılarının girdiğim zaman getirilmedi hatası alıyorum. URL denetimi yaptığım zaman URL Google’da yok hatası alıyorum. Ne yapabilirim?

Sitem Google’da Çıkmıyor için Yanıtlar

  • Seo Hocası
    Seo Hocası 14 Mayıs 2020, 03:33

    Sitenizin taranabilirlik ve indekslenebilirlik noktasında arama motoru botlarını engelleyen bir durum ile karşı karşıya olabilirsiniz. Bu sebeple kontroller gerçekleştirilmelidir. Ayrıca robots.txt dosyanızı da inceleyerek taranabilirlik ile ilgili sorun olup olmadığına bakmanızı öneriyoruz. Search Console tarafındaysa doğru alan adı ile kurulum gerçekleştirdiğinize ve arama sonuçlar sayfasında yer alan URL yapısı ile oluşturduğunuzdan emin olmalısınız.

  • Arif Uysal
    Arif Uysal 11 Mayıs 2020, 10:40

    Sitenizin alt yapısının arama motorları tarafından taranabilir olduğunu kontrol etmeniz gerekiyor. Bunu robots.txt, meta robots etiketi ve canonical etiketlerini kullanarak yapabilirsiniz. Ek olarak crawl araçlarından screaming frog ile sitenizi tarayarak sorunun tespiti konusunda daha hızlı sonuç alabilirsiniz.

Cevapla

Sitem Google’da Çıkmıyor Sorusunu Cevapla

Sitem Google’da Çıkmıyor ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla