Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2025 Görüntülenme

Sitem birden Google'da düştü, aramalarda kesinlikle 10. sayfada bile yer almıyor, hiçbir olumsuz çalışma yapmadım, hatta zamanında SEOhocasi.com'dan gayet faydalı backlink paketi almıştım. Google Search Console'dan aldığım uyarı Googlebot, sitenize erişemiyor, şu an Google gibi getir dediğimde sorun gözükmüyor. Eski sıralamamı elde etmek için ne yapmalıyım?

 • 1
 • 1
 • Sitem Artık Google'da Neden Çıkmıyor? için Yanıtlar

   Bengül Toker
   Bengül Toker

   22 Ağustos 2015, 08:27

   1

   Merhabalar Fırat Bey,

   Sitenizi incelediğimizde sitenizin kod kısmında " meta name="robots" content="none" meta name="googlebot" content="none" " olarak tanımlamışsınız. Yani sayfalarınızın Google'da index alınmamasını belirtmişsiniz. None, noindex ile aynı anlama gelmektedir. O yüzden bu alanı revize edip " meta name="robots" content="index, follow " "olarak tanımlamanız gerekmektedir. Revize yaptıktan kısa bir süre sonra sayfalarınız index almaya başlayacaktır. Fakat sıralamalarınız hemen eski konumuna gelmeyebilir. Bunun için SEO çalışması yaparak bu süreci hızlandırabilirsiniz.

   Araştırma yaptığımızda kaynaklarda da bu şekilde NONE - equivalent to "NOINDEX, NOFOLLOW" olarak göstermektedir. Detaylı bilgi için https://webmasters.googleblog.com/2007/03/using-robots-meta-tag.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Cevapla

  Sitem Artık Google'da Neden Çıkmıyor? Sorusunu Cevapla