SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Sitem Artık Google’da Neden Çıkmıyor?

-1
Fırat Cantekin
Fırat Cantekin
Google İndex 4 sene önce 897 Görüntülenme

Sitem birden google’da düştü, aramalarda kesinlikle 10. sayfada bile yer almıyor, hiç bir olumsuz çalışma yapmadım, hatta zamanında SEOhocasi.com’dan gayet faydalı backlink paketi almıştım. Google webmaster araçlarında aldığım uyarı Googlebot, sitenize erişemiyor, şu an google gibi getir dediğimde sorun gözükmüyor. Eski sıralamamı elde etmek için ne yapmalıyım?

Sitem Artık Google’da Neden Çıkmıyor? için Yanıtlar

 • Bengül Toker
  1
  Bengül Toker 22 Ağustos 2015, 08:27

  Merhabalar Fırat Bey,

  Sitenizi incelediğimizde sitenizin kod kısmında ” meta name=”robots” content=”none” meta name=”googlebot” content=”none” ” olarak tanımlamışsınız. Yani sayfalarınızın Google’da index alınmamasını belirtmişsiniz. None, noindex ile aynı anlama gelmektedir. O yüzden bu alanı revize edip ” meta name=”robots” content=”index,follow ” “olarak tanımlamanız gerekmektedir. Revize yaptıktan kısa bir süre sonra sayfalarınız index almaya başlayacaktır. Fakat sıralamalarınız hemen eski konumuna gelmeyebilir. Bunun için SEO çalışması yaparak bu süreci hızlandırabilirsiniz.

  Araştırma yaptığımızda kaynaklarda da bu şekilde NONE – equivalent to “NOINDEX, NOFOLLOW” olarak göstermektedir. Detaylı bilgi için http://googlewebmastercentral.blogspot.com.tr/2007/03/using-robots-meta-tag.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

Cevapla

Sitem Artık Google’da Neden Çıkmıyor? Sorusunu Cevapla

Sitem Artık Google’da Neden Çıkmıyor? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla