SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Site Tasarımı Değiştirdikten Sonra Google Tüm İndexlerimi Sildi

0
Süleyman Rahat
Süleyman Rahat
Index Kontrolü 4 sene önce 352 Görüntülenme

Hocam merhabalar,

Ben Istanbul’dan katılıyorum, hocam bir site var ve aramalarda Google amcada üst sıradaydı hep. Scripti değiştirdim ve Google tüm indexleri sildi. 2 haftadır indexe alması için Facebok, Twitter, Tumblr den paylaşıyorum Google Webmaster’den link ekliyorum pingliyorum backlink ekliyorum 2 haftadır Google’de tık yok. Ne yapmalıyım hocam?

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Site Tasarımı Değiştirdikten Sonra Google Tüm İndexlerimi Sildi için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 22 Haziran 2015, 09:23

  Süleyman Bey Selamlar,

  Site Tasarımı değiştirdikten sonra Google’da indexlerin silinmesi mümkün değildir. Ancak yüklediğiniz script içerisinde bunu engelleyecek bir kod varsa, o zaman bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Robots.txt doysanızı kontrol edin, içerisinde “Disallow: /” diye bir kod varsa, onu kaldırın.

  Tasarımın kodsal yönünde herhangi bir sıkıntısı yoksa, site içi ile alaklı problemler olabilir. Örneğin; içerikleriniz başka sitelerden alınıp kaynak eklenmediyse, indexlerin silinmesinin en büyük nedeni bu olabilir.

  Tema ile ilgili bir sonuca varırsak eğer; Eski temanıza geri dönerek Google Webmaster Tools’tan “Google gibi getir” aracını kullanarak index almasını sağlayın. Eğer indexler sorunsuz kaydediliyorsa ve Google sonuçlarında çıkıyorsa, kesinlikle script ile ilgili problemler vardır.

Site Tasarımı Değiştirdikten Sonra Google Tüm İndexlerimi Sildi Sorusunu Cevapla

Site Tasarımı Değiştirdikten Sonra Google Tüm İndexlerimi Sildi ile Benzer SEO Yazıları

INSTAGRAM
add Takip Et