SEO Hocası'na Sor

Site Tasarımı Değiştirdikten Sonra Google Tüm İndexlerimi Sildi

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Index Kontrolü 5 sene önce 773 Görüntülenme

Hocam merhabalar,

Ben Istanbul’dan katılıyorum, hocam bir site var ve aramalarda Google amcada üst sıradaydı hep. Scripti değiştirdim ve Google tüm indexleri sildi. 2 haftadır indexe alması için Facebok, Twitter, Tumblr den paylaşıyorum Google Webmaster’den link ekliyorum pingliyorum backlink ekliyorum 2 haftadır Google’de tık yok. Ne yapmalıyım hocam?

Site Tasarımı Değiştirdikten Sonra Google Tüm İndexlerimi Sildi için Yanıtlar

 • admin
  Admin 22 Haziran 2015, 09:23

  Süleyman Bey Selamlar,

  Site Tasarımı değiştirdikten sonra Google’da indexlerin silinmesi mümkün değildir. Ancak yüklediğiniz script içerisinde bunu engelleyecek bir kod varsa, o zaman bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Robots.txt doysanızı kontrol edin, içerisinde “Disallow: /” diye bir kod varsa, onu kaldırın.

  Tasarımın kodsal yönünde herhangi bir sıkıntısı yoksa, site içi ile alaklı problemler olabilir. Örneğin; içerikleriniz başka sitelerden alınıp kaynak eklenmediyse, indexlerin silinmesinin en büyük nedeni bu olabilir.

  Tema ile ilgili bir sonuca varırsak eğer; Eski temanıza geri dönerek Google Webmaster Tools’tan “Google gibi getir” aracını kullanarak index almasını sağlayın. Eğer indexler sorunsuz kaydediliyorsa ve Google sonuçlarında çıkıyorsa, kesinlikle script ile ilgili problemler vardır.

Cevapla

Site Tasarımı Değiştirdikten Sonra Google Tüm İndexlerimi Sildi Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla