Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1493 Görüntülenme

Site içi ve dışı SEO çalışmama rağmen sitemin sıralaması 10 sayfada hep. Bu ne sebepten kaynaklanmaktadır? Ne yapmalıyım acaba?

 • 1
 • 1
 • Site Sıralaması İlerlemiyor için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   4 Eylül 2015, 21:23

   1

   SEO çalışmaları yaptığınız halde web sitenizin sıralamasında herhangi bir değişiklik yoksa muhtemelen yapmış olduğunuz çalışmalar sitenizin ihtiyacı olan yönde çalışmalar değildir. Yani siz yanlış bir strateji belirlemiş ve bunun üzerine çalışmalar gerçekleştirmişsiniz. Bu noktada öncelikle rakiplerinizi ve anahtar kelimede ilk sayfada yer alan siteleri analiz edip kaç tane backlinke sahip olduklarını değerlendirerek ortalama bir backlink sayısı elde edebilirsiniz. Bununla birlikte kaliteli web sitelerinden tanıtım yazıları alabilir kendinize kaliteli ve backlinkler kazandırabilirsiniz. Tek bir çalışma üzerinden yeterli verimi alamıyorsanız farklı SEO çalışmaları yaparak sıralamanızı da düzenli kontrol edip hangi çalışma türünden daha fazla verim aldığınızı tespit edip bu çalışma şekline yoğunlaşabilirsiniz.

   Eğer rekabetli bir anahtar kelime üzerinde çalışma gerçekleştiriyorsanız ve rakipleriniz sizden çok çok üstün durumdalarsa yaptığınız çalışmalar sonucunda herhangi bir ilerleme görmemeniz gayet normaldir. Bu durumda çalışma yoğunluğunu arttırarak başarı sağlayabilirsiniz.

  Cevapla

  Site Sıralaması İlerlemiyor Sorusunu Cevapla