Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1412 Görüntülenme

Google page speedden sitemi sorguladım %76 PC. %65 mobil diyor. Siteyi hızlandırmak için oluşturmayı önleyen JavaScript ve CSS kodlarını ekranın üst kısmındaki içerikten kaldırın demiş. Acaba bunu nasıl yapabilirim?

 • 1
 • 1
 • Site Nasıl Hızlandırılır? için Yanıtlar

   İsmail Sağdıç
   İsmail Sağdıç

   2 Mayıs 2021, 21:57

   1

   Merhabalar, WordPress kullanıyorsanız cache eklentileri ile sitenizi hızlandırmanız mümkün. Özgünleştirilmiş bir alt yapı kullanıyorsanız kodlarınızda optimizasyon yapmanızı öneririz. Kodlarınızda yapacağınız optimizasyonları Google'nin .dev sitesinden takip edebilir, dokümanları inceleyebilirsiniz.

   admin
   Admin

   19 Haziran 2015, 08:02

   1

   Site hızı tam olarak kritik bir SEO etkeni olmasa bile SEO için oldukça fazla önem taşıyan bir etkendir. Yavaş olan siteler sürekli olarak trafik ve ziyaretçi kaybetmektedirler.

   Normalde js ve css gibi kodlar web sitesinin üst bölümünde bulunan ve Head blogu diye tabir ettiğimiz kısımda bulunur. Yukarıda belirtmiş olduğunuz hatayı düzeltmek ve sitenizi hızlandırmak için js ve Css kodlarınızı web sitenizin footer bölümüne eklemeniz gerekmektedir.

   Bunun dışında siteniz içerisinde bulunan görselleri optimize ederek, js ve css kodlarınızı sıkıştırarak, htaccess üzerinden cash ayarlarını yaparak web sitenizi daha hızlı bir hale getirebilirsiniz.

  Cevapla

  Site Nasıl Hızlandırılır? Sorusunu Cevapla