Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 yıl önce  |  1436 Görüntülenme

SEO konusunda nette çok ucu açık cümleler kullanılıyor. Hep yuvarlak kelimeler üstü kapalı bilgiler. Allah için bir vatandaşta bak bunu şu şekilde şöyle yapacaksın deyip örnekle göstermiyor. Site içi linkleme konusunda yine aynı yüzlerce makale yazılmış ama hepsini okuduğun zaman nasıl yapacağına dair hiçbir püf nokta yok. Yüzeysel hep alt sayfadan anasayfaya link ver işte yazıları birbiri arasında ilgili kelimelerle linkle vs. gibi klasik cümleler kusura bakmayın ama sizin sitenizde de çok farklı değil. Bir anahtar kelime üzerinden 2-3 kategori bir kaç alt sayfa vs. Şeklinde bize görsel örnekleyebilecek bir infografik hazırlasanız çok makbule geçer.

Ben asıl soruma döneyim öğrenmek istediğimi çok net aktarıyorum.

Genelde makalelerim 1000+ kelime şeklinde oluyor. Anahtar kelime oranını %3-5 arası tutun demişsiniz. %5 i baz alırsam 1000 kelimelik bir makalede 50 defa anahtar kelimenin geçmesi mi gerekiyor. Örneğin anahtar kelimem araba olsun. Yazı içinde 50 tane araba kelimesini kullanmalıyım?

Yine aynı kriterler üzerinden gidelim araba kelimesinden 1000+ kelimelik bir makaleden anasayfaya kaç adet link çıkılmalı. Objektif ve net cevaplarınızı rica ediyorum.

Çalışmalarınızda başarılar.

  • 1
  • 1