Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1627 Görüntülenme

Örneğin x yazısında y yazısına link verdim. Daha sonra a yazısından yine y yazısına link verirsem faydalı mı yoksa zararlı mı olur? Kısacası bir sayfaya 3-5 sayfadan olursa sıkıntı olur mu?

 • 1
 • 1
 • Site İçi Linkleme Örneği için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   18 Haziran 2021, 10:33

   1

   Merhaba,

   Site içi linkleme, SEO açısından son derece faydalı bir işlemdir. Otoritesi yüksek sayfalarımızın, trafiği düşük sayfalarımızı beslemesini sağlar. Aynı zamanda kullanıcılar açısından da fark edilmeyen sayfaların dikkat çekmesini sağlamaktadır.

   Site içi linklemede hangi sayfaya kaç tane link verdiğimizin önemi yoktur. Konuyla tamamen alakalı olan tüm sayfalarımıza anchor text ya da direkt olarak link yoluya site içi linkleme yapabiliriz.

   Çağatay GÜL
   çağatay Gül

   3 Nisan 2020, 22:53

   1

   Site içi linkleme, kullanıcıların sitenizde çok daha rahat bir şekilde site içindeki gezinimini kolaylaştırır. Bu yüzden SEO anlamında önemli etkenlerden biridir. Trafik elde etmek istediğiniz sayfaya birden fazla sayfadan link vermenizde herhangi bir problem oluşmayacaktır. Fakat, dikkat etmeniz birkaç basit kural var.

   Örneğin; "oyuncak araba" kelimesinden "oyuncak ayı" sayfasına link veremezsiniz. İlgili kelimeden ilgili adrese link verilmesini tavsiye etmekteyiz.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   13 Nisan 2018, 12:24

   1

   çıkış yapılacak anahtar kelime ve yönlenecek adres bir biriyle uyuşuyorsa herhangi bir sorun olmayacaktır faydası vardır. Bir sayfaya bir çok sayfadan link çıkışı sorun yaratmaz, avantaj sağlayacaktır.

  Cevapla

  Site İçi Linkleme Örneği Sorusunu Cevapla