Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

2 sene önce  |  443 Görüntülenme

Merhabalar, web sitemiz search console de ekli ve indexlenmiş görünüyor. fakat bırakın anahtar kelime ile aratmayı sitemizin kendi ismi ile bile aratsak anasayfa linki yok diğer linkler var. ayrıca şöyle bir detay belirteyim her zamankinden hiç farklı bir işlem yapılmadı sürekli içerik ekliyoruz ve seo çalışmaları yapıyoruz. bu son 2 gün haricinde istediğimiz kelimelerde google da ilk sayfa ve ilk sıradaydık. şuan ansayfa linki yok sadece. diğer linkler duruyor ve sıralama değişmedi. sebebi ne olabilir başına gelen var mıdır?

 • 1
 • 1
 • Site Anasayfası Google Aramalarda Yok için Yanıtlar

   Eren Kartav
   Eren Kartav

   26 Ocak 2022, 10:29

   1

   Merhabalar,
   Bu sorunun birçok nedeni olabilir, domain otoriteniz düşük olabilir de Google bazen böyle şeyler yapabilir eğer bir sorun olmadığını düşünüyorsanız beklemek en sağlıklı seçenek de olabilir.
   https://www.seohocasi.com/soru-cevap/ana-sayfa-indexlenmiyor-ne-yapabiliriz/ üzerinden farklı soru üzerinden de ulaşabilirsiniz.
   Anasayfanızın Google Bot'lardan tarafından taraması bir şekilde kapatılmış olabilir. Bunu aktif hale getirdiğinizde Google Bot anasayfanızı yeniden tarayacak ve arama sonuçlarında tekrardan gözükmeye başlayabilirsiniz.
   Robots.txt dosyası üzerinden taramalara kapat işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Tavsiyem Robots.txt dosyasını kontrol edip anasayfa taramalara kapatılmış mı kontrol etmeniz.
   Bunun haricinde SiteMap dosyası üzerinde de bir kontrol sağlamalısınız. Bir şekilde site haritasından silinmiş olabilir.
   Robots dosyasını iyileştirmek için bu yazımızı okuyabilirsiniz.
   https://www.seohocasi.com/robots-txt-yapimi/

  Cevapla

  Site Anasayfası Google Aramalarda Yok Sorusunu Cevapla