Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1419 Görüntülenme

Bir mp3 indirme sitesi projemiz var. Projeye başlamadan önce SEO ile ilgili ufak bir soru aklımıza takıldı. Sorumuza geçiyorum hocam.

Mp3 indirme sitesi olacağı için içerisinde binlerce müzik olacak ve bu müziklerde ana amaç olarak Google'da;
"Şarkı Adı mp3 indir"
kelimesini hedef alacağız. Dolayısıyla title seçimi "Şarkı Adı mp3 indir | Site Adı" olacak. Sorumuz ise şu, bizim sitemizin domaini mp3 indir içerdiğinden dolayı "Şarkı Adı mp3 indir | Mp3 İndir"
şeklinde bir title seçiminin yanlış olduğunu düşünüyoruz. Siz ne düşünüyorsunuz hocam sizce ne yazmalıyız oraya? Domaini uzantısı ile beraber yazsak o ne kadar etkili olur? Yada hiç site adı yazmadan "şarkı mp3 indir" mi kullanmalıyız.

 • 1
 • 1
 • Site Adı ile Hedef Kelime Aynı Olduğunda Title Ne Yapılmalı? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   26 Ağustos 2015, 15:32

   1

   Merhabalar Erdem Bey;

   Title etiketi önemli bir SEO kriteri olduğu için doğru bir yapıda kurmanız gerekmektedir. Bu nedenle şarkı adları için ayrı bir sayfa oluşturmanız halinde o anahtar kelimede ilgili sayfanın SEO ya daha uyumlu olmasını sağalayabilirsiniz.

   Title yapısının nasıl olması gerektiğine gelecek olursak; domainde mp3 indir kelimesi geçiyorsa title etiketinde 2 kez "mp3 indir" kelimesine yer vermenize gerek bulunmamaktadır. Örneğin:"Şarkı Adı | Domain" şeklinde olabilir. Domainin de mp3 indir olduğunu göz önüne aldığımızda gayet uygun bir title yapısı olmuş olacaktır.

   Hiç site adı yazmadan doğrudan "Anahtar kelime Mp3 indir" yazabilirsiniz. Bu sizin hedeflemenize bağlı bir durum olacaktır. Anahtar kelimeden sonra domain in yazılması marka bilinirliği oluşması için önerilen bir yapıdır. Ziyaretçi sitenizi organik aramalarda görüp tıklamasa bile title etiketinde marka adını göreceği için marka bilinirliği oluşacaktır. Bu nedenle önerilen title yapısı anahtar kelimenin yanında domain isminin yer almasıdır.

  Cevapla

  Site Adı ile Hedef Kelime Aynı Olduğunda Title Ne Yapılmalı? Sorusunu Cevapla